Истанбул
 
maiden tower
Најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила. Град кој никогаш не спие - улици полни со весели и насмеани луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и религија, место на кое се состануваат Европа и Азија.
Кападокија
 
balloon
Ако постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе изгледа како Кападокија. Регионот е во централна Турција и е познат по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилиштa...

Зима 2020/21

Уживајте во зимата во едни од најубавите ски центри вклучувајќи Бугарија, Србија и Турција. Без разлика дали сакате скијање, нашата понуда нуди голем избор за сите љубители на зимата.

Bansko
Бугарија

БанскоЗима 2020/21

Банско е град во подножјето на Пирин планина, кои се дел од Националниот парк Пирин, во југозападниот дел на Бугарија.

од €18 | ноќевање со појадок

Borovets
Бугарија

БоровецЗима 2020/21

Боровец, до средината на 20 век познат како Чамкорија, е популарно планинско одморалиште во Бугарија сместено на северните падини на Рила, на надморска височина од 1350 m. Највисока ски точка: 2560 метри Обележани ски патеки: 58 км Најдолга патека: 12 км, писта за нордиско скијање: 35 км.

од €26 | Полупансион

Pamporovo
Бугарија

ПампоровоЗима 2020/21

Ски центарот Пампорово е лоциран во срцето на Родопите. Тоа е најсончевата планина во Бугарија. Ски патеките на Пампорово се безбедни, добро одржувани и во одлична состојба.

од €20 | ноќевање со појадок

Kopaonik
Србија

КопаоникЗима 2020/21

Копаоник — еден од поголемите планински венци во Србија. Сместен е во централниот дел на земјата со мал дел во Северно Косово. Највисока точка е Панчиќев Врв (2.017 м). Ова е најважниот скијачки центар во Србија, со вкупно 25 жичари со капацитет од 32.000 скијачи на час.

од €16 | ноќевање со појадок

Uludag
Турција

УлудагЗима 2020/21

Ски центар Uludag, 36km јужно од Бурса, еден од најпознатите зимски ски центри во Турција. Во минатото попoзнат по Античкото име Olympos Misios , во митологијата познато како место каде сто Боговите ја гледале Тројанската војна. Uludag е највисоката планина во Западна Анадолија, со врвот Кара Тепа (2543m). Иделно за скијање и скијање на даска со стази од 28км и со 16 ски лифтови.

од €95 | ноќевање со појадок

Erzurum
Турција

ЕрзурумЗима 2020/21

Најголем град во источна Анадолија на надморска височина од 1950м.На само 6км од Ерзумум е зимскиот ски ресорт Palandoken

од €165 | ноќевање со појадок

premium image
Premium Selection
Одморот е
Премиум селекција на хотели во Анталија за сите оние кои бараат нешто повеќе од секојдневието. Луксузот никогаш не завршува. Креирајте сеќавања, а не соништа...
Контакт Информации
 • Travel Agency Centar
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081; +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency Aerodrom
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606; +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency Ohrid
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency Kumanovo
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk
Mobile | Viber | WhatsApp
070 404 488