Анталија

Дочек на нова 2021 година

Со повеќе од милион посети годишно, Анталија е туристичка престолнина на Турција. Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, место каде земјата го допира рајот.

Анталија е сместена во истоимениот залив, се состои од два дела: едниот современ со широки булевари, трговски центри, богат ноќен живот, и стариот дел Kaleici – обновен и претворен во туристички центар на градот. Стариот град е подигнат покрај старото пристаниште, со тесни поплочени улици, стари турски куќи, џамии и хамами кои сведочат за старата архитектура и некогашниот начин на живот.

Лара-Кунду е нова област која се наоѓа најблиску до аеродромот во Анталија, со хотели од висока категорија изградени на познатата плажа Лара долга 8 км.

landmark
 

Авионски превоз

Повратен авио билет: Скопје - Истанбул - Анталија со Turkish Airlines.

 

5 дена / 4 ноќи

4 ноќевања во одбран хотел на база Ноќевање со Појадок, Се Вклучено или Ултра Се Вклучено.

 

Трансфер

Организиран трансфер: аеродром - хотел - аеродром.

 

Цена од 349€

Плаќањето е задолжително во денари и се пресметува по курс 1€ = 61.8 мкд.

Анталија - 5 дена / 4 ноќи

Избор на хотели за Нова Година.

 
Хотел Категорија Локација Услуга Цена Види цена
Limak Lara Resort & Spa 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inclusive 399€  Повеќе
Limak Lara Deluxe 5* ★★★★★ Лара All Inclusive 439€  Повеќе
Delphin Imperial 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inclusive 499€  Повеќе
Royal Seginus Hotel 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inclusive 509€  Повеќе
Lara Barut Collection 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inclusive 539€  Повеќе
Xanadu Resort Belek 5* ★★★★★ Белек High Class All Inclusive 529€  Повеќе
Sueno Deluxe Resort 5* ★★★★★ Белек Deluxe All Inclusive 599€  Повеќе
Calista Luxury Resort 5* ★★★★★ Белек AlaCarte All Inclusive 769€  Повеќе
IC Hotels Green Palace 5* ★★★★★ Лара All Inclusive  409€  Повеќе
Oz Hotels Antalya Resort & Spa 5* ★★★★★ Лара Bed & Breakfast 349 €  Повеќе
 
Во цената се вклучени следните услуги:
 •  
  Повратен Авио билет: Скопје - Истанбул - Анталија со Turkish Airlines.
 •  
  Аеродромски такси
 •  
  4 ноќевања во одбран хотел на база Ноќевање со Појадок, Се Вклучено или Ултра Се Вклучено.
 •  
  Организиран трансфер: аеродром - хотел - аеродром.
 •  
  Организација на патувањето.
 
Во цената не се вклучени следните услуги:
 •  
  Новогодишна свечена вечера.
 •  
  Факултативни излети.
 •  
  Патничко и здравствено осигурување.
 
Важна напомена:
 •  
  Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд).
 •  
  За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на патувањето.
 •  
  Краен рок за пријавување 10.12.2020.
 •  
  Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување.
 •  
  За резервација задолжителна уплата од 50% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 •  
  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници.
 •  
  За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел.
Контакт Информации
 • Travel Agency Centar
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081; +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency Aerodrom
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606; +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency Ohrid
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency Kumanovo
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk
Mobile | Viber | WhatsApp
070 404 488