Анталија

Дочек на нова 2020 година

Град со преку 300 сончеви денови во годината, богата историја, модерни зданија и преубави плажи, место каде земјата го допира рајот. Анталија, градот во кој се измешани историја и култура, го заслужува називот „главен град на турскиот туризам“, како што многумина го нарекуваат.

Со години е еден од најпосетените турски градови. Она што ја прави Анталија толку величествена е градот сокриен под прекрасните плажи, луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе посакате, но и историски знаменитости кои ќе ја задоволат вашата желба да научите нешто ново.

landmark
 

Авионски превоз

Вклучен повратен авионски билет со Turkish Airlines преку Истанбул.

 

5 дена / 4 ноќи

4 ноќевања во одбран хотел на база ултра се вклучено.

 

Ultra All Inclusive

Услугата е на база Ultra All Inclusive

 

Цена од 329€

Плаќањето е задолжително во денари и се пресметува по курс 1€ = 61.8 мкд (Цена во денари: 20.332 мкд)

Анталија - 5 дена / 4 ноќи

Избор на хотели за нова година

 
Хотел Категорија Локација Услуга Цена Види цена
Trendy Lara Hotel 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inc. 359 €  Повеќе
Royal Holiday Palace 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inc 389 €  Повеќе
Delphin BE Grand Hotel 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inc. 329 €  Повеќе
Royal Seginus Hotel 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inc 389 €  Повеќе
Titanic Mardan Palace 5* ★★★★★ Лара Golden All Inc 483 €  Повеќе
Delphin Imperial Hotel 5* ★★★★★ Лара Ultra All Inc 359 €  Повеќе
 
Во цената се вклучени следните услуги:
 •  
  Повратен авио билет до Анталија (преку Истанбул)
 •  
  4 ноќевања со појадок во одбран хотел на база Ultra All Inclusive
 •  
  Организиран трансфер од аеродром до хотел и назад
 •  
  Организација на патувањето
 
Во цената не се вклучени следните услуги:
 •  
  Аеродромски такси: 171€ – 10568 мкд
 •  
  Новогодишна свечена вечера (цената зависи од изборот на хотелот)
 •  
  Факултативни екскурзии
 •  
  Патничко и здравствено одигурување
 
Повеќе информации:
 •  
  Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
 •  
  За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 6 месеци од денот на патувањето
 •  
  Краен рок за пријавување 15.12.2019
 •  
  Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата 7 дена пред патување
 •  
  За резервација задолжителна уплата од 50% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 •  
  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 15 патници
 •  
  За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ