БАЛИ
7 / 10 / 12 Ноќевања


Бали е еден од најмагичните острови на светот и со право го дoби епитетот  “Остров на илјада богови”


ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ

1 ден - Скопје - Доха - Денпасар
Лет од Скопје со авиокомпанијата Qatar Airways во 11:40ч.Пристигнување во Доха во 18:40ч.

2 ден - 8 / 11 / 13 ден - Денпасар
Полетување за Денпасар во 02:45ч. Слетување во Денпасар во 17:30ч. локално време. Организиран превоз до одбран хотел.Сместување. Ноќевање со појадок. Организирани разгледи според програмата .

9 / 12 / 14 ден - Денпасар - Доха
Појадок. Слободно време до трансферот. Организиран превоз до аеродром .Лет со Qatar Airways во 19:00ч.

10 / 13 / 15 ден -  Скопје
Слетување во Доха во 00:20. Полетување за Скопје во 07:00ч. Пристигнување во Скопје во 10:40ч.


Цена: 299 еур / 18.480 мкд


10 ДЕНА / 7 НОЌИ
13 ДЕНА / 10 НОЌИ
15 ДЕНА / 12 НОЌИ

БАЛИ - ХОТЕЛИ
ХОТЕЛ Кат. 7 ноќи 10 ноќи 12 ноќи

Доплата за ноќ

Holiday Inn Express Baruna - Tuban / Kuta 3* 299 369 429 55
The Oasis Kuta 3* 299 389 439 60
Wina Kuta Holiday 3* 319 389 439 55
The Asana Kuta 3* 299 369 399 60
Grand Inna Kuta Beach 4* 459 579 699 100
Bali Dinasty Resort 4* 539 679 789 125
Hard Rock Hotel - Kuta 5* 659 779 1039 169
Inaya Putri Bali - Nusa Dua 5* 669 799 999 145
Melia Bali Villas & Spa - Nusadua 5* 769 869 999 155
Grand Hyatt Bali - Nusadua 5* 949 1269 1439 240

 Цените се дадени во евра. Цените не важат за период од 20.12.2017 - 05.01.2018


ФАКУЛТАТИВНИ ЕКСКУРЗИИ
ТУКА може да ги видите сите факултативни екскурзии за Бали.


Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Организиран трансфер аеродром-хотел-аеродром
 • 7, 10, 12  ноќевања ,  во одбран хотел,услуга ноќевање со појадок
 • Организиран  2 целодневни и еден полудневен разглед за престој од 7 и 10 ноќевања,или 3 целодневни и еден полудневни разглед за престој од 12 ноки.
 • Асистенција на аеродром во Денпасар-Бали

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Билет со авиокомпанија Qatar Airways  од Скопје - Доха - Денпаса / Доха - Скопје (по лице од 525 еур со вклучени аеродромски такси и со 30 кг вклучен багаж) Напомена: цената важи за резервација на класа N
 • Оброци и пијалоци на Бали
 • Излезна такса (околу 10 УСД) се плаќа на излез
 • Патничко и здравствено осигурување

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 • Цените за пакетот ке зависат од местата на авионскиот превоз
 • Цените се валидни за резервации за патување од 01.11.2017 - 30.06.2018
 • Плаќање исклучиво во денари, курс 1 еур = 61,8 мкд
 • Плаќање при резервација 100 % и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 • Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ важат
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска
 
 

 

Контакт Информации
 • Travel Agency Centar
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081; +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency Aerodrom
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606; +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency Ohrid
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency Kumanovo
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk
Mobile | Viber | WhatsApp
070 404 488