ДОХА
3,4,5 и 7 НОЌИ

Патничка програма: Авион / 4,5,6,8 дена - 3,4,5,7 ноќевања


Доха, пустинска оаза, искомбинирана со футуристички елементи и блескава архитектура, воодушевува со нејзината конттрадикторност,новитети и ексклузивност....


ХОТЕЛ Кат. 3 ноќи во 1/2 4 ноќи во 1/2 5 ноќи во 1/2 7 ноќи во 1/2
Mercure Grand hotel 4* 145 185 220 295
Saraya Cornich Hotel/Old Salateh 4* 156 199 240 325
Golden Tulip Doha 4* N/A 220 245 365
Adagio Premium Aparhotel West Bay Doha 4* 219 280 345 469
InterContinental Doha 5* 245 315 385 525
The Westin Doha 5* 245 315 385 525
Grand Hyatt Doha 5* 266 345 425 577
City Center Rotana Doha/West Bay 5* 356 460 575 795
Hilton Doha/West Bay 5* 295 385 469 645

Ден 1
Скопје - Доха

Три часа пред летот пријавување на шалтерот за чекирање на багаж.Полетување за Доха во 11.40 часот со лет  Qr 306  .Пристигнување во Доха во 18.40 часот.Организиран превоз до одбран хотел. Ноќевање.

Ден 2 до предпоследен ден
Доха

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки и разгледи. Ноќевање.

Последен ден
Доха - Скопје

Појадок. Организиран превоз до аеродром.Лет за Скопје во 07.00 часот со QR 305. Пристигнување во 10.40 часот.

 

НАПОМЕНА: Можност за услуга со вечера или комплет пансион во хотел во зависност од барањето. Цена за сместување во еднокреветна соба или за други варијанти на барање.

 


Цена: 145 еур / 8.960 мкд


 

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • Организиран трансфер аеродром - хотел - аеродром во Доха
 • 3,4,5,7  ноќевања , во одбран хотел, услуга ноќевање со појадок според табелата подоле

Во цената не се вклучени следниве услуги:

 • Билет со авиокомпанија Qatar Airways  од Скопје - Доха - Скопје (по лице од 374 еур со вклучени аеродромски такси и со 30 кг вклучен багаж
  Напомена: цената важи за резервација на класа О
 • Факултативни екскурзии
 • Екстра трошоци во хотел  ( Телефон,Ручек &Вечера,Минибар,пијалоци )
 • Таксата за престој се плаќа директно : 3-5 еур / за соба на ден 

 


 

Важна напомена:

 • Цените се по лице,сместување во двокреветна соба,и валидни за пријавување на мин. 2 патници.
 • Плаќање исклучиво во денари,
 • Виза не е потребна,пасошот  треба да е валиден минимум 6 месеци од денот на влегување во државава.
 • Плаќање исклучиво во денари, курс 1 еур=61,8 мкд
 • Плаќање при резервација  според  барањата ,и нема мозжност за откажување,менување на термин или менување на имиња, после издавање на документите за патување.
 • Останатите општи услови на патување  на Фибула Ер Травел и СКТМ важат,освен горенаведеното,
 • Програмата е лекторирана од лектор Ана Бачварска

 

 

 

 
 

 

Контакт Информации
 • Travel Agency Centar
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081; +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency Aerodrom
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606; +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency Ohrid
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency Kumanovo
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk
Mobile | Viber | WhatsApp
070 404 488