Дубаи

Дочек на нова 2020 година

Преубави плажи, луксузни хотели, импресивни архитектонски решенија како Бурџ ал Араб, Бурџ Калифа, островот во форма на палма и многу други ќе ви го одземат здивот, а патувањето во Дубаи незаборавно.

Дубаи е најголемиот град на Обединетите Арапски Емирати и без сомнение може да се каже дека е една од наjпосетените дестинации на светот. Се наоѓа на југоистокот на Персискиот залив. За само неколку години, Дубаи стана синоним за луксузен живот, центар на меѓународниот бизнис и атрактивна туристичка дестинација со секој облик на разонода што може да се замисли.

landmark
 

Авионски превоз

Повратен авио билет со авиокомпанија FlyDubai директно од Скопје (20 кг вклучен багаж)

 

8 дена / 7 ноќи

7 ноќевања во одбран хотел на база ноќевање со појадок. (26.12.2019 - 02.01.2020)

 

Со појадок

Услугата е на база ноќевање со појадок

 

Цена од 999€

Плаќањето е задолжително во денари и се пресметува по курс 1€ = 61.8 мкд (Цена во денари: 61.738 мкд)

Дубаи - 8 дена / 7 ноќи

Избор на хотели за нова година

 
Хотел Категорија Локација Услуга Цена Повеќе
Arabian Park Hotel 3* ★★★ Bur Dubai со појадок 999 €  Повеќе
Ibis One Central 3* ★★★ World Trade Center со појадок 1039 €  Повеќе
Grand Excelsior Deira 4* ★★★★ Deira со појадок 1069 €  Повеќе
Excelsior Hotel Downtown 4* ★★★★ Deira со појадок 1069 €  Повеќе
Radisson Blu Media City 4*+ ★★★★+ Media City со појадок 1159 €  Повеќе
Media Rotana 5* ★★★★★ Al Barsha со појадок 1349 €  Повеќе
 

Факултативни Екскурзии

Дубаи

Desert Safari
Времетраење: 5 часа
Цена: 50€

Трансфер, Сафари со џип , вечера со вклучени пијалоци (безалкохолен)

Доживејте ја магијата и мистеријата на една арапска пустина на 5-часовна сценска турнеја на 4 погонско возење во Дубаи. Сафарито ќе ви даде златна можност да ги видите високите дини на песокот додека возите.

Застанете на највисоката дина за да го гледате пустинско зајдисонце и освежете се со комплементарна минерална вода.

day1
day2
Dhow Cruise Creek
Времетраење: 2 часа
Цена: од 50€

Крстарење низ водите во лежерен стил, можете да ги видите огромните облакодери и најновите и неверојатни живеалишта во Дубаи Марината. Вечерата на крстарењето е специјална вечера со два часа традиционална забава. Покрај тоа ќе можете да уживате во неверојатна глетка заедно со високо квалитетно ниво на храна. Исто така, возбудувањето треба да се засили со инспиративен арапски танц шоу и салон музика.

Трансфер, крстарење со брод, вечера со вклучени пијалоци (безалкохолни).

Abu Dhabi City Tour
Времетраење: целодневна
Цена: 75€

Целодневна турнеја до Абу Даби, главниот град на Обединетите Арапски Емирати, кој се наоѓа на островот поврзан со копното со два моста. Патувањето до Абу Даби трае околу 1 час 45 минути од Дубаи. Високите згради и најнапредните трговски центри и џамии ќе ве натераат да се за заљубите во овој град.

Целодневна, минимум 10 лица, вклучен трансфер, без ручек

day3
day4
Burj Khalifa & Dubai Mall
Времетраење: 3 часа
Цена: 75€

Бидете сведок на незаборавниот панорамски поглед од врвот на највисоката зграда во светот "Burj Khalifa".

Ќе бидете земени од пред вашиот хотел/сместување (според времето што ќе го одлучите вие) и ќе бидете донесени до кај "Dubai Mall". Отакако ќе ја завршите посетата на Burj Khalifa, ќе бидете вратени назад до хотелот.

Вклучува: влезница + повратен трансфер до хотелот

Miracle garden
Времетраење: 4 часа
Цена: 38€

Цветно чудо од 50 милиони цвеќиња, Градината на чудата (Miracle Garden) во Дубаи е една од најоригиналните атракции на Обединетите Арапски Емирати. Брендирана како најголема светска градина во светот на цвеќиња, може да се пофали со стотици цветни екрани во ширина на над 18 акри (7,3 хектари), од кои сите создаваат екстраваганција на боја и мирис на периферијата на Дубаи.

Вклучува: влезница + повратен трансфер до хотелот

day3
day4
Aquawenture Water Park
Времетраење: 5 часа
Цена: 90€

Dubai Aquaventure Waterpark се наоѓа на палмата кај Атлантис. Тобогани само за најхрабрите, морски животни и многу повеќе работи има да се видат во овој неверојатен и исто така еден од најголемите водени паркови на Блискиот исток. Вреди да се посети, ќе доживеете незаборавна забава на најголемите и највозбудливите водени тобогани, базени и вештачки реки. Исто така има и приватна плажа која се протега на околу 42 хектари.

Вклучува: влезница + повратен трансфер до хотелот

Global Village
Времетраење: 4 часа
Цена: 35€

Global Village е една од најпопуларните дестинации за вечерна забава во Дубаи. Комбинација на фестивалски и тематски парк, се отвора секоја година помеѓу ноември и април и ги носи посетителите на виртуелна светска турнеја со реплика на меѓународната архитектура, павилјони со храна, атракции, забавни паркови и маркети.

Глобалното село е преполно со атракции за сите возрасти. Концерти во живо, огномет, детска забава и трик-шоуа обезбедуваат дополнителна забава.

Вклучува: влезница + повратен трансфер до хотелот

day3
day4
Helicopter Tour (12 min)
Времетраење: 3 часа
Цена: 210€

Почнувајќи од Дубаи Марина, искусете ги воодушевувачките места на иконската структура на Palm Jumeirah и Burj Al Arab. Продолжувајќи понатаму летате над зачудувачките плажи на Дубаи и светските острови "World Islands". Летајте веднаш до неверојатното архитектонско ремек дело "Burj Khalifa", највисоката зграда на светот како и каналот Дубаи и други уметнички изградени облакодери. Враќање на истото место кај Дубаи Марина.

Летот трае 12мин. Времето и датите на летовите зависат од временските услови.

 
Во цената се вклучени следните услуги:
 •  
  Повратен авио билет со авиокомпанија FlyDubai директно од Скопје (20 кг вклучен багаж)
 •  
  7 ноќевања со појадок во одбран хотел
 •  
  Организиран трансфер од аеродром до хотел и назад
 •  
  Аеродромски такси
 •  
  Асистенција на аеродром во Дубаи
 
Во цената не се вклучени следните услуги:
 •  
  Факултативни екскурзии
 •  
  Екстра трошоци во хотел (телефон, ручек, вечера, минибар, пијалоци)
 •  
  Факултативни екскурзии
 •  
  Патничко и здравствено одигурување
 •  
  Виза за влез во Дубаи (85€) - Потребен скениран пасош и фотофрафија во боја.
 
Повеќе информации:
 •  
  Цените се изразени во евра, по патник. Плаќање исклучиво во денари 1€ - 61.8 мкд
 •  
  Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување на термин или менување на имиња
 •  
  За виза потребен скениран пасош и фотографија во боја.
 •  
  Останатите општи услови на патување на Фибула Ер Травел и СКТМ важат, освен горенаведеното.


Kontakt Informacii
 • Travel Agency 1
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081
  • +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency 2
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606
  • +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency 3
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency 4
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk