Грција

Грција лето 2020. Комплетна понуда на апартмани во Грција. Пакет аранжмани од 7 ноќевања.

Nea Marmaras
Грција

Неа Мармарас

Неа Мармарас е мало гратче кое се наоѓа на средината од вториот крак на Халкидики, Ситонија, од западната страна, со поглед на првиот крак, Касандра. Со приближно 3.000 постојани жители, ова мало место е посветено на угостување на приближно 20 илјади туристи секоја година. Како и најголем дел од другите туристички места на Халкидики, така и Неа Мармарас ќе ви ги понуди сите погодности за туристи, почнувајќи од одлична организација на плажите, преку богатата понуда на водени спортови и спортови на плажа, па сѐ до огромниот избор на таверни, ресторани и барови..

од €110/по лице

Polihrono
Грција

Полихроно

Едно од трите најпознати летувалишта на првиот прст на полуостровот Халкидики. Се наоѓа на 90 км. југоисточно од Солун пред Ханиоти. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна,медитеранска мирисна вегетација,каде што самата гостопримливос на нивните домаќините го прават ова место примамливо за одмор.

од €130/по лице

Hanioti
Грција

Ханиоти

Познато Грчко летувалиште, сместено на внатрешната страна на полуостровот Касандра во областа Халкидики. Се наоѓа на 100 км од Солун и претставува едно од најубавите туристички места на првиот прст. Го карактеризираат преубави песочни плажи, опкружени со бујна медитеранска вегетација, со кристално чиста и топла вода. Покрај преубавите плажи, шеталиштата покрај море, главниот плоштад како центар на сите случувања, тука се и многубројните таверни, ресторани, пицерии,пабови, кафетерии и дискотеки.

од €86/по лице

Nea Potidea
Грција

Неа Потидеа

Едно од помирните летувалишта на првиот прст на полуостровот Халкидики. Се наоѓа на 60 км. југоисточно од Солун.Располга со голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна медитеранска вегетација, гостопримливоста на домаќините го прават ова место примамливо за фамилијарен одмор.

од €141/по лице

Furka
Грција

Фурка

Едно од најпривлечните места, сместено на западната страна на полуостровот Касандра во областа Халкидики. Се наоѓа на 100 км од Солун, оддалечено 5 км од Сивири и 10 км од Калитеа, претставува идеално место за оние кои сакаат опуштено и мирно летување. Него го карактеризираат преубави песочни плажи, опкружени со бујна медитеранска вегетација, со кристално чиста и топла вода. Го препорачуваме за фамилијарни ,незаборавни одмори.

од €110/по лице

Platamona
Грција

Платамона

Едно од најпознати летувалишта на олимписката ривиера на само 3 часа од Скопје секако дека е Платамона и нејзиното познато место Неа Пантелеимон. Се наоѓа на 70 км. од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина спој планина и море сместено во прегратките на планината Олимп, претставува прекрасна комбинација за идеален фамилијарен одмор.

од €100/по лице

Vrasna
Грција

Врасна

Туристичко местопо помеѓу Ставрос и Аспровалата на 80км.од Солун, со долга песочна плажа. Идеално место за мирен семеен одмор. Врасна се наоѓа во Стримонскиот залив на само 2 км. од Аспровалта. до коде што води шеталиштето покрај самата плажа. Плажата е наградена со европско плаво знаме Местото има неколку поголеми маркети (меѓу кој и Лидл), таверни и ресторани.

од €117/по лице

Paralia
Грција

Паралија

Паралија е сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп и преставува прекрасна комбинација на планината и морето. Паралија е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во пријатната медитеранска клима и убавата долга плажа. Неможе да не се споменат и локалните продавници кои располагаат со голем спектар на подароци, туристички материјали и фенси стоки (кожни производи, накит, облека, итн), но исто така и ноќниот живот со безброј барови, таверни, ресторани и ноќни клубови кои ја комплетираат туристички понуда на локацијата и ветуваат дека ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

од €70/по лице

Leptokarija
Грција

Лептокарија

Лептокарија, типично туристичко место кое лежи под планината Олимп на 90 км од Солун. Бањска и медитернаска клима се карактеристични за ова место каде ноќите се пријатни. Лептокарија нуди добри услови за одмор на гостите од сите генерации. Голем број таверни, барови, дискотеки, продавници, маркети, продавници за крзно, уредено шеталиште се само дел од содржини што ги нуди ова место. Кај нас позната одамна, Лептокарија нуди голем избор на вили кој располагаат со студија или дуплекс апартмани за сместување на фамилии, група пријатели и парови.

од €135/по лице

Контакт Информации
 • Travel Agency Centar
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081; +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency Aerodrom
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606; +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency Ohrid
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency Kumanovo
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk
Mobile | Viber | WhatsApp
070 404 488