Индивидуални патувања

Поминете го вашиот одмор каде сакате и колку денови сакате. Истражете го светот по ваша желба. Ние сме тука да Ви помогнеме околу целата организација.

Maldivi
Индивидуални патувања

Малдиви

На Малдивите летото никогаш не завршува.Преку целата година е топло со мала промена на температурата во време на монсунските периоди. е наоѓаат на 700 километри во Индискиот Океан југозападно од Индија.На 2.000 метри длабочина се издига планината Лакадиви и Малдиви.Малдивите се состојат од 1.190 острови и 26 природни атоли,секој опкружен со корални гребени.

од €1340/по лице

Zanzibar
Индивидуални патувања

Занзибар

Занзибар,сместен во Индискиот океан, помалку див и неоткриен Ви нуди сигурно бегство од секојдневието.

од €1580/по лице

Sejseli
Индивидуални патувања

Сејшели

Овие острови преставуваат симбол на мирот и спокојот.Сејшелите го чинат архипелаг од 155 острови во Индискиот океан,од кои 42 острови се гранитни (Махе,Праслин,Ла Дига,Силует,Северно острово) додека останатите се корални.

од €1120/по лице

Mauricius
Индивидуални патувања

Маурициус

Маурициус е остров на југозападниот дел на Индискиот океан ,оддалечен на околу 855 км источно од Мадагаскар и 2.000 км од источниот брег на Африка.Островот го открија во 1505 година за првапат Португалците,а првите колонизатори беа Холанѓаните,Французите владееа во 18 век а Англичаните во 19 век.Независност стекнува во 1968 година а денес важи за најразвиена Афричка земја.Маурициус завзема 1864 километри и со Реунион и Родригез островите е дел на Маскаренските острови

од €1160/по лице

Bali
Индивидуални патувања

Бали

Бали е еден од најмагичните острови на светот и со право го дoби епитетот “Остров на илјада богови”.

од €849/по лице

Tajland
Индивидуални патувања

Тајланд

Пукет е најпозната туристичка дестинација. Ни овозможува да уживаме во прекрасно чисто море и чудесни бели песочни плажи опкружени со тропски пејзажи.

од €760/по лице

Sri Lanka
Индивидуални патувања

Шри Ланка

Шри Ланка е позната по плантажите на чај, кафе, кокос и цимет, неверојатните природни убавини, километарските преубави песочни плажи, тропските шуми и историските остатоци.

од €1290/по лице

Cuba
Индивидуални патувања

Куба

Државата Куба се наоѓа на најголемиот остров на Карипското Море,како и на помали островчиња кои се во непосредна близина,освен заливот Гуантанамо.Куба е шеснаесетиот остров по големина во целиот свет. Најголем дел од островот е рамница,но има во југоисточниот дел и планини со највисок врв Пико Реал де Туркино,висок 2.005 метри.

од €1312/по лице

Dominicana
Индивидуални патувања

Доминиканска Република

Одморот на Доминиканска Република е многу повеќе од обичен престој на плажа. Оваа волшебна земја има многу да понуди од погледот на културата: историски места, згради, колонијални градови како и природни паркови кои ве повикуваат да ја истражите и доживеете атмосферата на една карипска држава. Но тоа не е се. Поради својата големина, таа е една од земјите со најразновидна содржина на Карибите.

од €1614/по лице

Контакт Информации
 • Travel Agency Centar
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081; +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency Aerodrom
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606; +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency Ohrid
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency Kumanovo
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk
Mobile | Viber | WhatsApp
070 404 488