Тридневна екскурзија низ Македонија

Поаѓања: 17.07 | 24.07 | 31.07 | 07.08

Уживајте во убавините на Македонија, посета на Национален парк Маврово, Вевчани, Охрид и бродска тура до Св. Наум. Разглед на Галичица и посета на Битола.

landmark
 

Автобуски превоз

Организиран автобуски превоз.

 

3 дена / 2 ноќи

2 ноќевања (полупансион) во Хотел Изгрев Спа и Аквапарк 5*

 

Полупансион

Услугата е на база полупансион (појадок + вечера).

 

Цена од 125€

Плаќањето е задолжително во денари (Цена во денари: 7.725)

Македонија | 3 дена

Програма за патување

Ден 1
17 Јули, 2020
Петок

Состанок на групата на автобуската станица во Скопје во 08:00 часот. Пристигнување околу 10 часот во Националниот парк Маврово со попатни паузи. Разглед на Националниот парк Маврово – Мавровско Езеро, посета на Манастирот Бигорски, селото Јанче (можност за ручек). Посета на Вевчани со правење кратка пауза и посета на изворите. Продолжување кон Струга, пристигнување околу 18:00ч во Хотел Изгрев Аквапарк и Спа. Сместување и вечера.

day1
day2
Ден 2
18 Јули, 2020
Сабота

Појадок. По појадокот поаѓање за Охрид. Упатување со брод од пристаништето во Охрид кон манастирот Св. Наум. Слободно време за прошетка, плажа, ручек (факултативно) и посета на манастирот. Попатно, можност за посетa на заливот на коските. По враќањето од Св. Наум, слободно време во Охрид. Враќање од Охрид за Струга околу 20 часот, вечера во Хотел Изгрев. Ноќевање.

Ден 3
19 Јули, 2020
Недела

Појадок. По појадокот, напуштање на Хотел Изгрев Аквапарк и Спа и враќање преку Битола. Посета на Националниот Парк Галичица. Слободно време за ручек и разглед на Битола. Во попладневните часови враќање за Скопје.

day3
 
Во цената се вклучени следните услуги:
 •  
  Организиран превоз со автобус на релација Скопје - Маврово – Вевчани – Струга – Охрид – Битола - Скопје
 •  
  2 ноќевања во Хотел Изгрев Аквапарк и Спа услуга полупансион (појадок и вечера) сместување во двокреветна соба.
 •  
  Вклучени Разглед со влезници: Св. Јован Бигорски, Св Наум со брод, Вевчани и Галичица.
 •  
  Пратител на групата од Скопје
 •  
  Организација на патувањето
 
Во цената не се вклучени следните услуги:
 •  
  Ручеци: во Јанче, Св. Наум и Битола
 •  
  Влезница за во заливот на коските
 •  
  Услуги кои не се наведени во програмата
 •  
  Екстра трошоци во хотел
 
Повеќе информации:
 •  
  Плаќањето е задолжително во денари (1€ = 61.8 мкд)
 •  
  Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата е 5 дена пред патување,
 •  
  За резервација задолжителна уплата аванс од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 5 дена пред патување,
 •  
  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници,
 •  
  За овој аранжман важат општите услови на патување на Фибула Ер Травел.
Контакт Информации
 • Travel Agency 1
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081
  • +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency 2
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606
  • +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency 3
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency 4
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk