Турција

Турција - Анталија Лето 2020. Чартер летови 3 пати неделно. Најголем избор на хотели во понудата. Услуга на база All Inclusive i Ultra All Inclusive. Пакет аранжмани од 4, 6, 8, 9, 10, 11 и 13 ноќевања.

Antalija
Турција

Анталија

Познат како бисер на Медитеранот, турската ривиера и според основачот на Турција "најубавото место на земјата", Анталија има многу да се пофали.

од €281/по лице

Alanija
Турција

Аланија

Aланија — град и одморалиште и составен дел на покраината Анталија на јужниот брег на Турција

од €281/по лице

Belek
Турција

Белек

Се популарно луксузно летувалиште во Турција, развиено посебно за потребите на туристите, Белек е вгнезден помеѓу градовите Анталија (на оддалеченост од 35 км) и Сиде.

од €374/по лице

Kemer
Турција

Кемер

Кемер е одморалиште и област на провинцијата Анталија на медитеранскиот брег на Турција, 40 километри, западно од градот Анталија, на турската ривиера.

од €281/по лице

Side
Турција

Сиде

Сиде е еден од најпопуларните ресорти во Турција бидејќи ги има сите елементи неопходни за идеален одмор покрај море.

од €304/по лице

Lara
Турција

Лара

Лоцирана на југозападниот брег на Турција, плажата Лара е гламузорзно одмаралиште кое е полно со блескави хотели и топла забава.

од €395/по лице

Контакт Информации
 • Travel Agency Centar
  • Скопје Центар
  • Ул. Никола Вапцаров бр. 22, 1000 Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 3238 081; +389 2 3238 082
  • fibula@t.mk
 • Travel Agency Aerodrom
  • Скопје Аеродром
  • Бул. Јане Сандански бр. 82/1/7, Скопје, Р. Македонија
  • +389 2 2437 606; +389 2 2456 353
  • fibulabiser@t.mk
 • Travel Agency Ohrid
  • Охрид
  • Ул. Македонски Просветители бр. 14А, 6000 Охрид, Р. Македонија
  • +389 46 250 745
  • fibulaohrid@t.mk
 • Travel Agency Kumanovo
  • Куманово
  • Ул. III Македонска Ударна Бригада бр. 52, 1300 Куманово, Р. Македонија
  • +389 31 420 220
  • fibulakumanovo@t.mk
Mobile | Viber | WhatsApp
070 404 488