Hedef Beach Resort & Spa

 • Hedef Beach Resort & Spa
 • 56 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Hedef Beach Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12 км од центарот на Аланија, и на 110 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 514 соби

  • Стандардни соби (26м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со купатило со када, туш, фен, клима систем, телефон, мини бар (само вода се надополнува секој ден), сеф, ламинат на подот, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – сервис за шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, колачи, и кафе, ужина во снек бар, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, дел од увозни пијалоци, сладолед во одредени часови, À la Carte ресторан со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот. Дополнително се наплаќа: специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, Витамин бар.

 • Содржини

  Главен ресторан за сервис шведска маса, À la Carte ресторани – турска кујна, Медитеранска кујна и скара, барови во хотелскиот комплекс, снек бар, бар покрај базенот, во лоби и на плажа. Доктор, телефон, факс, фризер, сервис за перење, интернет кафѐ, шопинг центар, изнајмување кола се наплаќаат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во лобито.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа и со камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкирите на плажа и покрај базенот се со депозит.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, водени лизгалици, фитнес центар, турска бања, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа. Водени спортови дополнително се наплаќаат, исто и билјард, куглање, осветлување на тениски игралишта, сауна, масажа, спа и центар за убавина. Забавни програми во текот на денот, натпревари, во вечерните часови шоу програми. Мини клуб за деца од 4 до 12 години. Мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација