Saint George Palace

 • Saint George Palace
 • 21 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Saint George Palace

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 800м од долната станица на гондола-лифтот и на околу 3км од центарот на Банско.

 • Сместување

  Изграден е во 2007 година, а реновиран во 2019 година. Има 1 зграда на 5 ката, 7 лифтови, 93 сместувачки единици.

  • 25 студиа (2 единечни кревета, макс. 2 возрасни), околу 30 м², дупли или 2 единечни кревета
  • 29 апартмани со 1 спална соба (2 единечни и 2 дополнителни кревета, макс. 2 + 2 деца или 3 возрасни), околу 50 м² – спална соба со дупли кревет или 2 единечни кревета и дневна соба со софа на спуштање погодна за 2 деца или за 1 возрасен.
  • 30 апартмани со 2 спални (4 единечни и 2 дополнителни кревета, макс. 4 + 2 деца или 5 возрасни), околу 60 м², две спални соби (со дупли кревет или два единечни кревети) и дневна соба со софа на спуштање погодна за 2 деца или за 1 возрасен.
  • 9 апартмани со 3 спални (6 единечни и 2 дополнителни креветa, макс. 6 + 2 деца или 7 возрасни), околу 100 м² – три спални соби (со дупли кревет или два единечни кревети) и дневна соба со софа на спуштање погодна за 2 деца или за 1 возрасен.

  Сите апартмани имаат индивидуално греење, кујна (електричен бокал, рингли, вентилатор, рерна, фрижидер), сателитска ТВ, Wi-Fi, ламинат/под со плочки, купатило со туш и/или када, фен, бањарка. Некои соби имаат балкон. Опремата за кујна не е погодна за подготовка на храна во собите. Во кујната нема тенџериња, тави или тави за готвење. Доколку гостите сакаат да подготвуваат храна во апартманот / студиот, тоа е достапно со доплата.

 • Услуга

  Само соба, ноќевање со појадок или полупансион.

 • Содржини

  Рецепција, сеф (бесплатно), менувачница, услуга во соба, Wi-Fi во целиот комплекс (бесплатно), простор за чување сопствена ски - опрема (бесплатно), лоби бар, ресторан, конференциска сала (капацитет до 100 лица), изнајмување ски (со доплата)

  За деца: Детско креветче (на барање, бесплатно), детски столчиња во ресторанот, игралиште за деца, електронски игри (со доплата).

  Без доплата: Користење финска сауна, парна бања, внатрешен загреан базен, џакузи, фитнес, Wi-Fi во целиот комплекс, превоз до долната станица на гондола-лифтот според распоредот на хотелот (7:30-11: 00 и 15:00-18:00 часот, приближно на секои 30 минути).

  Со доплата билијард, масажа, спа третмани.

  Паркинг: Надворешен паркинг и гаража (ограничен простор) - бесплатно за гостите на хотелот.

  Домашни миленици: Не е дозволено.

 • Веб страна на хотелот

Локација