Aparthotel Winslow Elegance

 1. Bugarija
 2. Bansko Region
 3. Bansko
 • Aparthotel Winslow Elegance
 • 9 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aparthotel Winslow Elegance

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Апартманите се наоѓаат на околу 900 метри од долната станица на гондола-лифтот и 800 метри од центарот на Банско.

 • Сместување

  Изграден е во 2007 година, а реновиран во 2016 година, има 4 ката без лифт, и вкупно 14 апартмани.

  • 10 апартмани со 1 спална соба (2 единечни и 1 дополнителен кревет, макс. 3 лица), околу 60 м², спална соба со два единечни и дневна соба со софа на спуштање или кауч.
  • 4 апартмани со 2 спални (4 единечни и 1 дополнителен кревет, макс. 5 лица), околу 80 м², две спални соби (со единечни кревети во секоја) и дневна соба со софа на спуштање или кауч.

  Сите апартмани имаат кабелска телевизија, телефон, пристап до интернет, кујна (микробранова печка, рингли, фрижидер, електричен бокал, тостер, прибор за јадење/чинии), ламинат/под со плочки, купатило со туш во поголемиот дел од собите (и со када во некои апартмани). Повеќето соби имаат балкон. Некои апартмани имаат камин. Дрво за камин може да се обезбеди на барање, со доплата. Во хотелот нема соби за лица со попреченост.

 • Услуга

  Само соба.

 • Содржини

  Рецепција со сефови (со доплата), простор за чување сопствена ски – опрема, (бесплатно), Wi-Fi на рецепција и Wi-Fi во собите (бесплатно). Гостите можат да изнајмат фен и пегла од рецепција.

  За деца: Детско креветче (на барање, бесплатно).

  Без доплата: сауна, парна бања, Wi-Fi на рецепција и во собите

  Со доплата: масажа

  Паркинг: Со доплата - 5 евра за 24 часа

  Домашни миленици: Дозволени се домашни миленици до 6 кг со доплата и претходна потврда од хотелот - 13 евра на ден

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште

Локација