Wadi Lahmy Azur Resort

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hamata
 • Wadi Lahmy Azur Resort
 • 46 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Wadi Lahmy Azur Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во најјужната посакувана дестинација за одмор на Црвено Море, 185 км од Марса Алам аеродромот и на 112 км од центарот на градот, и на 25 км од Бернис аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 221 соба.

  • Стандардни соби со поглед на базен,
  • 48 соби со директен поглед на море
  • 28 соби со поглед на море и базен
  • 14 соби си со поглед на базен
  • 34 делукс соби
  • 17 делукс соби со со страничен поглед на море и поглед на базен
  • 16 делукс соби со поглед на градина
  • 32 делукс соби со поглед на планина/страничен поглед на море.

  Собите се опремени со клима уред, купатило со туш/када, мини бар (вода), телефон, king size кревет, балкон/тераса со масичка и столчиња, фен, сателитска ТВ, електричен чајник, сет за кафе/чај, единачен кревет, дополнителен кревет.

 • Услуга

  Soft All Inclusive главен ресторан со избор на мени од неколку јадења за појадок, ручек, вечера, безалкохолни пијалоци, бар со закуски, бар, сите алкохолни пијалоци се со доплата, и À la carte мени со доплата.

 • Содржини

  Сеф, Wi-Fi интернет со доплата, продавници со доплата, перална со доплата, собна услуга со доплата, паркинг, изнајмување кола со доплата, доктор со доплата, менувачница, билјард, базен за пливање, детски базен, детско креветче, нуркање со доплата, лежалки, чадори за сонце, крпи за на плажа - бесплатни, терен на плажа за одбојка и фудбал.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација