Albatros Aqua Park Resort

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • Albatros Aqua Park Resort
 • 39 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Albatros Aqua Park Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 15 км од центарот на Хургада и околу 7 км од аеродромот. Отворен е во 2000 година, и се наоѓа веднаш зад Beach Albatros Resort (ги дели улица).

 • Сместување

  Вкупно 296 соби распоредени во 3-катни згради.

  • Стандардни соби (23 м², една спална, купатило, макс. 2+2).
  • Фамилијарни соби (41 м², две посебни спални соби, купатило, макс.2+2 или 4 возрасни).

  Сите соби имаат поглед кон базен или градина, приватно купатило со туш, фен, мини бар (секојдневно се полни со вода), сеф, клима, сателитска ТВ, телефон, балкон или тераса.

 • Услуга

  All Inclusive шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во текот на денот (и во Beach Albatros Resort), вечера, доцна вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до полноќ, палачинки и сладолед во одредено време, коктели, кафе, чај, колачи. Со доплата се сите увозни и премиум пијалоци, пијалоци во шише и лименка, пијалоци после полноќ, пијалоци во дисктека (во Aqua Blu), наргиле, услуга во соба, À la carte ресторани со претходна резервација и со доплата (со азиска и италијанска кујна) и сѐ што не наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани (со азиска и италијанска кујна), барови низ хотелскиот комплекс, дискотека. Доктор, перење алишта, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, фризер се со доплата. WiFi интернет е бесплатен на јавните површини.

 • Плажа

  Плажата е на околу 500 м од хотелот, зад Beach Albatros Resort и има бесплатен превоз од хотелот. Мал дел е со корален гребен, а поголемиот дел е зона за капење. Лежалките, крпите и чадорите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Хотелот има неколку базена за возрасни и деца (два се загреани во текот на зимата), аква парк, ватерполо, аеробик и гимнаситка, теретана, одбојка, тениски терен, пинг понг. Гостите може и бесплатно да ги користат и содржините од Aqua Blu и Aqua Vista. Со доплата се СПА центар, третмани и масажи, опрема за тенис и осветлување за тениските терени, спортови на вода, нуркање, маркански амам, и сѐ што не наведено во концептот. Забавни програми во текот на денот, мини клуб за деца (4-12 год), аква парк и детско игралиште.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација