Albatros Palace Resort

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • Albatros Palace Resort
 • 38 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Albatros Palace Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околи 8 км од аеродромот и 12 км од стариот центар на градот Сакала.

 • Сместување

  Вкупно 621 соба.

  • Стандардни соби (36 м²) - двокреветни (два единечни кревети или брачен кревет, макс. 2 лица) или двокреветни со помошен кревет (два единечни кревети или брачен кревет и помошен кревет, макс. 2+1 дете).
  • Делукс собите (35 – 42 м², макс. 2+1) се исти како и стандардните, со поглед кон базен, градина или море.
  • Делукс фамилијарни соби две стандардни соби поврзани со врата, едната соба има брачен кревет, а другата два единечни кревети (макс. 2+2 деца).
  • Џакузи апартман со поглед на море и една спална соба со брачен кревет, една дневна соба со дел за седење, џакузи на тераса, поглед кон море и базен, купатило со када и туш, макс. 2 лица.

  Собите имаат балкон или тераса, приватно купатило со туш, клима, сеф, минибар (водата е бесплатна), телефон, електричен бокал, сет за правење чај и кафе, фен, сателитска ТВ, интернет.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса со ран појадок, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски, доцна вечера, слатки и колачи, сладолед и палачинки во одредени часови од денот, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 00:00 во барот на плажа, барот покрај базенот, како и во лоби барот, сокови, кафе и чоколадни специјалитети (се наплаќаат по полноќ). À la Carte ресторан е бесплатен еднаш за време на престојот, со претходна резервација. Во концептот не се вклучени премиум алкохолни пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, флаширани пијалоци, повторно користење на À la Carte ресторан, сите пијалоци од 00.00 – 10.00 часот.

 • Содржини

  Рецепција, ресторани за шведска маса, À la Carte ресторани, лоби бар, бар покрај базен и на плажа, други барови низ хотелскиот комплекс, Wi-Fi интернет конекција на јавните делови од хотелот (со ограничена брзина и број на корисници). Со доплата: салон за убавина, фризер, перење и хермиско чистење, пеглање, продавници, менувачница, лекар на повик, превоз, изнајмување кола.

 • Плажа

  Хотелот има сопствена, песочна плажа, од која мал дел е со корален гребен и привлекува голем број на љубители на подводниот свет. Поголемиот ден од плажата е убава зона за капење. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни за гостите на хотелот.

 • Спорт и забава

  Хотелот има отворени базени (од кои 2 се затоплуваат во зима), детски базен со тобогани, детски клуб (од 4-12 години), детско игралиште, тениски терени, теретана, пинг-понг, одбојка на плажа, мини фудбал, мини голф, ватерполо, аеробик, куглање, пикадо, анимации. Со доплата: осветлување на тениските терени и опрема за тенис, билијард, видео игри, спортови на вода, спа центар (сауна, парна бања, турска бања, хидромасажна када, масажа).

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени. Во сите ресторани има задолжителен кодекс за облекување. Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење на пијалоци од мини барот, некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, исхрана и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот на рецепција. Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за локацијата на собата, на кој кат е собата, големината на креветите, софите, фотелјите или помошното легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација