AMC Royal Hotel & Spa

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • AMC Royal Hotel & Spa
 • 56 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо AMC Royal Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Се наоѓа во Хургада на околу 11км од стариот центар Сакала и околу 13км од аеродромот во Хургада.

 • Сместување

  Вкупно 394 соби сместени во 3 згради.

  Стандардните и премиум собите се со површина од 34 м².

  Фамилијарните соби се состојат од две стандардни соби поврзани со врата и имаат поглед на базен или планина.

  Сите соби имаат балкон или тераса, клима уред, сателитска ТВ, сеф, мини бар, (вода и сокови), сет за кафе и чај, купатило со туш или када и фен за коса, телефон, Wi-Fi интернет, услуга во соба.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – појадок, ручек и вечера (самопослужување – избор на повеќе јадења според хотелските правила).

  Во концептот се вклучени и ужина и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

  Не е вклучено флаширани пијалоци, À la carte ресторан, свежо цедени сокови, увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, услуга во соба и сѐ останато надвор од концептот.

  Хотелот има право да ги промени деталите во однос на услугите и во зависност од сезоната (време, содржина итн).

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, италијански, ориентален и азиски ресторан, барови низ хотелскиот комплекс.

  Доктор на барање, продавници, телефон, паркинг, перње и пеглање алишта сѐ останато надвор од концептот се со доплата. Wi-Fi интернет во лоби (со ограничена брзина и број на корисници).

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа со латформа во должина од 500м. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни. Еден мал дел е со корални гребени, а во поголемиот дел од зоната за капење водата е плитка и се препорачува да се користат обувки за на плажа.

 • Спорт и забава

  Базен за возрасни и детски базен, мини аква парк, пинг-понг, одбојка на плажа, пикадо, бочи (куглање на плажа), анимации, теретана. Со доплата се билјард и спортови на вода, масажи, третмани за лице и тело.

  За децата има мини клуб, детски базен, анимации, детско мени и игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација