Mercure Hurghada Hotel

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • Mercure Hurghada Hotel
 • 59 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Mercure Hurghada Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Магавиш во јужна Хургада. Меѓународниот аеродром Хургада е на околу 8 километри, а центарот на Хургада Сакала е на околу 12 километри.

 • Сместување

  Вкупно 469 соби распоредени во 6 посебни згради.

  • Стандардни соби (22 м², спална со еден дупи кревет или два единечни кревети, купатило, макс. 2+1).
  • Супериор соби (48 м², еден дупли кревет или два единечни кревети, софа, купатило, макс. 2+2).
  • Фамилијарни соби (48 м² со еден дупли кревет, софа и посебна соба за деца одвоен со врата со кревети на спрат, едно купатило, макс. 3+2).

  Сите соби имаат приватни купатила со туш кабина или кда, балкони со поглед на море, базен или градина, минибар (со доплата), сеф, сателитска ТВ, телефон, клима уред, фен.

 • Услуга

  Сѐ вклучено шведска маса за појадок, ручек, вечера, доцен појадок, закуски, чај во одредени часови, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во чаша од 10:00 до 00:00. À la carte Ориентал ресторан со претходна резервација и само еднаш во текот на престој од 7 дена. Рибен À la carte ресторан е со доплата.

 • Содржини

  Хотелот располага со надворешен базен, детски базен, неколку ресторани и барови, Wi-Fi интернет на рецепција и лоби, тениски игралишта, фитнес центра, клуб за деца од 4 до 12 години, анимациски и шоу програми. Со доплата: билијард, сауна, џакузи, парна бања, турска бања, масажа, нуркање, спортови на вода, перална, шопинг центар, сала за состаноци.

 • Плажа

  Хотелот се наоѓа на приватна песочна плажа долга 700 м, со дел со корален гребен. Лежалки, крпи и чадори на плажа бесплатно.

 • Спорт и забава

  Два базени за пливање, лизгалки на вода, фитнес центрар, активности на вода во базен, одбојка на плажа, ноќна одбојка, тениски игралишта (осветлување со доплата), пинг понг, билијард, јога и медитација, пилатес. Со доплта: спортови на вода, нуркање, аква центар, јахта и стаклени чамци. Забавни програми, жива музика, DJ забави, театар на плажа, амфитеатар.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација