Pickalbatros Aqua Blu Resort

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • Pickalbatros Aqua Blu Resort
 • 28 слики
 • Наша препорака

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Pickalbatros Aqua Blu Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 15 км од центарот на Хургада и околу 7 км од аеродром. Отворен е во 2005, а реновиран во 2019 година.

 • Сместување

  Вкупно 226 соби распоредени во неколку 3-катни згради.

  Стандардни соби (24 м², една спална, едно купатило, макс.2+1).

  Фамилијарни соби (43 м², две посебни спални соби одвоени со лизгачка врата, едно купатило, макс. 2+2).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, сателитска ТВ, клима, телефон, мини бар, сеф, поглед кон градина или базен, балкон или тераса.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во текот на денот (во Red Sky Bar на Beach Albatros Resort), вечера, доцна вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до полноќ, палачинки и сладолед во одредено време, коктели, кафе, чај, колачи.

  Со доплата се сите увозни и премиум пијалоци, пијалоци во шише и лименка, пијалоци после полноќ, пијалоци во дисктека, наргиле, услуга во соба, À la carte ресторан со претходна резервација и со доплата (со азиска и италијанска кујна) и сѐ што не наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани (со азиска и италијанска кујна), барови низ хотелскиот комплекс, дискотека.

  Доктор, перење алишта, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, фризер се со доплата.

  Wi-Fi интернет е бесплатен на јавните површини.

 • Плажа

  Плажата е на околу 600 м од хотелот, зад Beach Albatros Resort. Мал дел е со корален гребен, а поголемиот дел е зона за капење. Лежалките и чадорите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Хотелот има неколку базена за возрасни и деца, тениски терени, пикадо, аеробик, ватерполо, теретана, пинг понг, повеќенаменско игралиште, одбојка на плажа.

  Со доплата се СПА центар, третмани и масажи, опрема за тенис и осветлување за тениските терени, спортови на вода, нуркање, и сѐ што не наведено во концептот.

  Гостите може да ги користат базените на Albatros Aqua Park, Aqua Blu и Aqua Vista. Забавни програми во текот на денот, мини клуб за деца (4-12 год), аква парк и детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација