Seagull Beach Resort

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • Seagull Beach Resort
 • 80 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Seagull Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Сакала на 500 метри од новата марина и 9 км од аеродромот во Хургада.

 • Сместување

  Собите се двокреветни (единечен или дупли кревет) или двокреветни со дополнителен кревет (два единечни кревети или дупли кревет и дополнителен кревет).

  • Стандардни соби
  • Стандардни соби со поглед на море (само за возрасни)
  • Фамилијарни соби
  • Апартмани:

  Сите соби се опремени со: балкон/тераса, бања (туш или када), клима уред, мини фрижидер (со доплата), фен, сателитска ТВ, телефон.

 • Услуга

  Ултра Се вклучено појадок, ручек, вечера, ужина, безалкохолни пијалоци и одредени алкохолни пијалоци - 24 часа храна и пијалоци, À la carte ресторани (италијански, медитерански, кинески) бесплатно еднаш за време на престој со претходна резервација, барови низ хотелскиот комплекс. Јапонски и индиски À la carte ресторан се со доплата (бесплатни се само за VIP пакетот).

 • Содржини

  Хотелот содржи ресторан за шведска маса, 2 рецепции, менувачница, складирање на багаж, 12 ресторани и барови, Wi-Fi интернет достапен на одредени јавни површини во хотелот (не во текот на целиот ден). Со доплата: спа и велнес, масажа, џакузи, сауна, салонот за убавина, спортови на вода, нуркање, сквош, билијард, риболов, овошје, некои вина и шампањ, лекарска услуга, собна услуга, перење и пеглање, чување деца, сеф на рецепција.

 • Плажа

  Хотелот се наоѓа 200 метри од приватната песочна плажа, влезот во водата е постепен, дел од плажата има корален гребен, се препорачуваат чевли за на плажа. Другиот дел од плажата е во заливот. Плажата има лежалки и чадори за сонце.

 • Спорт и забава

  Хотелот располага со 8 базени, аква парк со 11 лизгалки, детски базен, детски клуб, 2 игралишта, фитнес, аеробик, анимација, пикадо, караоке, тениско игралиште, пинг-понг, игротека, диско.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација