Swiss In Resort (ex Hilton Hurghada Resort)

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • Swiss In Resort (ex Hilton Hurghada Resort)
 • 79 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Swiss In Resort (ex Hilton Hurghada Resort)

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Swiss Inn Resort Hurghada лоциран на брегот на Црвеното Море и ужива одлична позиција во една од најпознатите модерни области на градот Хургада на само 10 минути возење од меѓународниот аеродром HRG и во близина на многу атракции на градот. Туристичко шеталиште, музеј на Хургада, Ел-Гуна, трговски центар Сензо и Хургада Марина со шопинг, јадење и забавни објекти се во близина.

 • Сместување

  400 соби и апартмани дизајнирани да обезбедат удобен и незаборавен престој на гостите, со различни категории и погледи исто така.

  • Front line Building со Премиум соби (280 единици целосно реновирани) со поглед на базен и поглед на море, вклучувајќи 12 Луксузни дипломатски апартмани.
  • Garden Side Building со Стандардни соби и Фамилијарни соби (20 спални соби и дневна соба).

  Сите соби имаат сателитска ТВ, клима уред, сеф, мини фрижидер, даска за пеглање, телефон, апарат за правење чај и кафе, софа (дополнителен кревет), туш кабина или када, балкон или тераса.

 • Услуга

  Се вклучено шведска маса за појадок, ручек и вечера, утрински колачи и чај на барот покрај базен, сендвичи или закуски на барот на плажа, сладолед во одредени часови. Локални безалкохолни и алкохолни пијалоци, црн и зелен чај, American Coffee, Nescafe, Cappuccino, Hot chocolate & Espresso Nescafe. Локалното вино се служи само за време од ручек и вечера во Pebbles Restaurant and Beach Bar. Сите други услуги/продажни места што не се споменати во програмата се достапни со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, италијански ресторан, рибен ресторан, либански ресторан, Ресторан Pebbles, ресторан на плажа, 123 бар, лоби бар и кафуле, бар покрај базенот (прва линија), бар покрај базенот (од страната на градината), бар на плажа. Услуги на рецепција 24/7, 400 гостински соби и апартмани, објекти за состаноци и пристап до WI-FI, фитнес центар со внатрешен загреан базен, Health Club & Spa услуги за масажа, сауна, парна соба, турска бања, сквош и тениски терен, и фудбалско гралиште, приватна песочна плажа и два базени за пливање на отворено и загреан Aqua play базен, детски клуб и игралиште на отворено. Перална, соба за складирање багаж, сеф, доктор на повик, чување деца, инвалидска количка, паркинг и услуга за пошта, 10 барови и ресторани, 24/7 собна услуга, Центар за нуркање и спортови на вода. Некои од споменатите услуги и удобности се нудат со дополнителни трошоци.

 • Плажа

  Песочна плажа, топли води на морето и сончеви денови преку целата година. Хотелот исто така има и 3 базени, вклучувајќи загреан базен со тобогани и посебен детски базен.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација