The Three Corners Sunny Beach Resort

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Hurgada
 • The Three Corners Sunny Beach Resort
 • 45 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо The Three Corners Sunny Beach Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во непосредна близина на Хургада.

 • Сместување

  Хотелот располага со Стандардни фамилијарни соби Комфорт соби Гранд фамилијарни соби

  • Стандардни фамилијарни соби (27 м², макс.4 лица),
  • Комфорт соби (25 м², макс.3 лица),
  • Гранд фамилијарни (40 м², макс.5 лица).

  Сите соби се опремени со купатило со туш, фен за коса, клима уред, мини бар (со доплата), сеф, ТВ LCD, тераса / балкон / француски балкон.

 • Услуга

  Се вклучено À la carte мени за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, пауза за кафе, чај, колачи и вечера. Пијалоците се служат од 10.00 до 24.00 часот. Вклучени се сите локални пијалоци (пиво, вино, алкохолни и безалкохолни коктели). Не се вклучени сите увозни пијалоци, локален шампањ, свежо цедени сокови.

 • Содржини

  Главен ресторан за појадок, ручек, вечера Soleil Main Restaurant, Shams Restaurant, À la carte ресторанот Dolce Vita е со претходна резервација и со кредит 40 LE. Барови: лоби бар, бар на плажа, Peanuts Beach Club бар. Шопинг центар, гимнастичка сала.

 • Плажа

  Хотелот има сопствена песочна плажа. Лежалки, чадори и крпи за на плажа се достапни за хотелските гости.

 • Спорт и забава

  Хотелот нуди голем број базени за деца и возрасни, Water World, лизгалки на вода, гимнастичка сала, спортови на вода, нуркање, одбојка, water polo, детски мини клуб со анимации, дневни и вечерни анимации и програми.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација