Serenity Makadi Beach

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Makadi Bay
 • Serenity Makadi Beach
 • 46 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Serenity Makadi Beach

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е отворен во 2007 година. Се наоѓа на 36 км од меѓународниот аеродром во Хургада.

 • Сместување

  Вкупно 551 соба распоредени во 3 дела составени од 15 посебни згради за 2-3 ката.

  • Стандардни соби (45 м², една спална со дупли кревет или два единечни, поглед кон градина, екстра кревет, купатило, макс. 3 лица или 2+1 дете).
  • Делукс соби со поглед на море (45 м², една спална со дупли кревет или два единечни, екстра кревет, купатило, макс. 3 лица или 2+1 дете).
  • Фамилијарни соби (55 м², во главна зграда, една спална со дупли кревет и два единечни, поглед кон градина или базен, купатило, макс. 2+3).
  • Executive Suite (98 м², во главна зграда, посебна спална, дневна соба со трпезариска маса, купатило, макс. 2+1).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш кабина, фен, балкон или тераса, телефон, мини бар (со доплата), сеф, електричен бокал, сет за кафе и чај, бањарки, влечки, сателитска ТВ.

 • Услуга

  Се вклучено шведска маса за појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот, сладолед во одредено време, бебешка храна во главниот ресторан, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 23 часот во лоби барот, и од 10 часот до зајдисонце во баровите на плажа и покрај базен. Со доплата се сите увозни пијалоци, пијалоци во шише и лименка, À la carte ресторани, Bedouin Café, пијалоци во дискотека, наргиле, доктор, перење алишта, продавници, шатл бус до центар, менувачница, интернет, телефон, факс, услуга во соба. WiFi е бесплатен во лоби.

 • Содржини

  3 базена со дел за деца (загреан во текот на зимата), 2 релакс базена со солена вода, фитнес, одбоја плажа, тениски терени. Со доплата се сите спортови на вода, услуги од Health Club и центар за убавина, масажи, турска бања, џакузи, осветлување за тениски терени, опрема за тенис. Мини клуб за деца со разни програми, игри и натпревари. Забавни анимациски програми во текот на денот и навечер.

 • Плажа

  Хотелот се наоѓа 200 метри од приватната песочна плажа, влезот во водата е постепен, дел од плажата има корален гребен, се препорачуваат чевли за на плажа. Другиот дел од плажата е во заливот. Плажата има лежалки и чадори за сонце.

 • Спорт и забава

  Хотелот располага со 8 базени, аква парк со 11 лизгалки, детски базен, детски клуб, 2 игралишта, фитнес, аеробик, анимација, пикадо, караоке, тениско игралиште, пинг-понг, игротека, диско.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација