The Cascades Golf Resort, Spa & Thalasso

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Ras Abu Soma
 • The Cascades Golf Resort, Spa & Thalasso
 • 43 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо The Cascades Golf Resort, Spa & Thalasso

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во лагуната Сома Беј, 45 км јужно од Хургада и аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 159 соби, сите имаат балкон/тераса, LCD сателитска ТВ, мини-бар, клима уред, сеф.

  • Стандардна соба (44 м², има делумен поглед на море),
  • Делукс соба (44 м², има поглед на терените за голф или море
  • Executive соба (44 м², има поглед на терени за голф, базен или море),
  • Јуниор апартман (од 60-105 м², се состои од дневна соба и спална соба)
  • Апартман (90 м², има дневна и спална соба).

 • Услуга

  Се вклучено шведска маса за појадок, ручек и вечера. Концептот вклучува закуски, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Со доплата: телефон, услуга во соба, À la carte ресторани, увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, перење, пеглање, паркинг. Wi-Fi интернет во собите е бесплатен.

 • Содржини

  Главен ресторан The Gallery за шведска маса, À la carte ресторани - Seashell, The Spikes и Sobar. Хотелот нуди и неколку барови. Спа и велнес бањата се простира на 7.500 м² и има 65 простории за третмани. Сите третмани се со доплата.

 • Плажа

  Хотелот има приватна песочна плажа со бесплатен шатл - автобус на секои 5 минути. Плажата има мал дел со корален гребен, кој привлекува голем број љубители на подводниот свет, а поголемиот дел е област за капење со плитка вода. Гостите на хотелот можат да користат лежалки и чадори за сонце бесплатно.

 • Спорт и забава

  Хотелот нуди теретана, сквош и тениски терен, базен, анимации, терени за голф (дизајниран од познатиот играч на голф Гери Плеер). Хотелот има и еден од најголемите и најдобро опремени спа центри. Со доплата: спортови на вода, осветлување на спортски терени, опрема за голф. Има игралиште за деца.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација