Albatros Alf Leila Wa Leila Hotel

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Safaga
 • Albatros Alf Leila Wa Leila Hotel
 • 52 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/> column-

Инфо Albatros Alf Leila Wa Leila Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на околу 17 км од центарот на Хургада и околу 12 км од аеродромот. Отворен е во 2000 година, а реновиран во 2010 година.

 • Сместување

  Вкупно 547 соби.

  • Стандардни соби (42 м², една сплана, едно купатило, макс. 2).
  • Фамилијарни соби (56 м², две посебни спални соби, едно купатило, макс.3+2).

  Сите соби се со поглед кон градина или базен, приватно купатило со туш, фен, клима, телефон, сателитска ТВ, електричен бокал, сет за кафе и чај, мини бар, сеф, Wi-Fi интернет, балкон или тераса.

 • Услуга

  All Inclusive шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски во текот на денот, вечера, доцна вечера, кафе и колачи, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до полноќ, сладолед, палачинки, коктели. Со доплата се сите увозни пијалоци, пијалоци во шише и лименка, наргиле, À la carte ресторани, услуга во соба, пијалоци после полноќ и сѐ што не е вклучено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, À la carte ресторани со ориентална, италијанска, азиска и интернационална на, барови низ хотелскиот комплекс. Со доплата се доктор, фризер, перење алишта, продавници, телефон, изнајмување кола и сѐ што не е вклучено во концептот. WiFi е бесплатен на јавните површини од хотелот.

 • Плажа

  Хотелот се наоѓа зад Dana Beach Resort, на околу 900 м од плажа до која има редовен шатл бус. Мал дел е со корален гребен, а поголемиот дел е зона за капење со плитка вода. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца (3 базена се загреани во текот на зимата), лизгалици на вода, ватерполо, аеробик, одбојка на плажа, фудбал, тениски терени, пинг понг, мини голф, теретана. Со доплата се спортови на вода, нуркање, третмани во СПА центарот и масажи, опрема за тенис и осветлување за тениски терени, билијард, сѐ што не е вклучено во концептот. Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Клуб за деца (4-12 год.), детско игралиште, два базена.

 • Внимание

  Домашни миленици не се дозволени, во сите ресторани е задолжителен dress code.

  Одредени содржини и услуги во хотелот не се бесплатни за користење, а тоа подразбира користење пијалоци од мини барот, гледање некои телевизиски канали, користење услуги на СПА ЦЕНТАР, телефон, факс, интернет, спортови на вода, храна и пијалоци во баровите и À la carte рестораните, користење спортски терени и спортска опрема, користење услуги за хемиско чистење, пеглање, паркинг, гаража, влезници за аква парк и слично. Детални информации за доплата и цена на услугите, како и работно време на баровите, рестораните и другите хотелски содржини се добиваат по пристигнувањето во хотелот, на рецепција.

  Посебни барања и напомени во резервацијата не се составен дел од договорот и со самото тоа не се обврзувачки. Организаторот на патувањето нема влијание за позицијата на собата, на кој спрат е собата, големина на креветите, софите, фотелја или помошно легло. Распределбата на собите е од страна на службите на рецепција во хотелот, по пристигнувањето на гостите.

  Забелешка: поради новите мерки за заштита од Ковид-19, хотелот го задржува правото за промена на некои содржини без претходна најава.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација