Caribbean World Resort Soma Bay

 1. Egipet
 2. Crveno more
 3. Safaga
 • Caribbean World Resort Soma Bay
 • 48 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Caribbean World Resort Soma Bay

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во  заливот Сома (Сома Беј), на 45км од Хургада и аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 529 соби.

  Супериор соби (50 м², еден дупли и еден единечен кревет, поглед на градина или базен, макс. 2 лица).

  Делукс соби (50 м², еден дупли и еден единечен кревет, поглед на море, макс. 4 лица)

  Фамилијарен апартман (85 м², две спални соби со ходник, едната ма балкон, а другата француски балкон, две купатила, поглед кон градина, макс.5 лица).

  Фамилијарен делукс апартман (85 м², две спални соби со ходник, едната ма балкон, а другата француски балкон, две купатила, поглед кон море, макс.5 лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш или када, фен, клима, сателитска ТВ, мини бар (со доплата), сеф, балкон со поглед кон градина, базен или море, електричен бокал, телефон, Wi-Fi интернет (со доплата).

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек и вечера, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци помеѓу 10:00-24:00 часот, бар со закуски, барови покрај базен и на плажа, À la carte ресторани со италијанска и арапска храна со претходна резервација, диско бар со бесплатни пијалоци помеѓу 23:00-02:00 часот.

  Не се вклучени увозни пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, наргиле, рибен À la carte ресторан, Coco Loco Fresh Bar, Aladdin Shisha Lounge и сѐ останато што не е наведено во концептот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, 12 ресторани и барови низ хотелскиот комплекс.

  Доктор, перење и пеглање алишта, хемиско чистење, факс, телефон, изнајмување кола, шатл превоз, продавници, фризер, салон за убавина се со доплата. Wi-Fi интернет е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со бесплатни лежалки и чадори за сонце.

 • Спорт и забава

  3 Отворени базени за возрасни и деца (едниот базен е загреан), посебен загреан базен за деца, релакс делови на плажа и покрај базен, мини аква парк за возрасни и деца, тениски терен, одбојка на плажа, пинг понг, пикадо, бока, ватерполо, теретана.

  Со доплата се спортови на вода, осветлување за тениски терени, центар за нуркање, турска бања, сауна, џакузи, масажа и останати третмани во СПА центарот.

  Забавни програми во текот на денот и настапи во живо навечер, ориентални и интернационални тематски вечери. Мини клуб за деца, мини диско навечер, детско игралиште.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација