Alanya Risus Park Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Alanya Risus Park Hotel
 • 84 слики
 • Центар на градот
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Alanya Risus Park Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа на 132 км од аеродромот во Анталија и во центарот на градот Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 118 соби во два блока.

  Стандардни соби (една спална соба со брачен кревет или два единечни кревети и еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+2 лице).

  Големи стандардни соби (една спална соба со брачен кревет и два единечни кревети, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен за коса, клима уред, телефон, мини бар (вода на пристигнување, подоцна со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (само концентрирани овошни сокови) од 10:00 – 22:00 часот.

  Не се вклучени: сите увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци и лименки, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, наргиле, леден чај, храна и пијалоци во барот на плажа, сите пијалоци после 22:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базен.

  Доктор на барање, перење алишта, телефон, факс, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет во лобито и во собите е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 150 метри од хотелот, има подземен премин до плажа. Лежалки и чадори за сонце се сo доплата. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, тобоган, турска бања (бесплатен влез), одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода и масажи се наплаќаат.

  Игралиште за деца, мини клуб за деца по четири часа дневно.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација