Annabella Diamond Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Annabella Diamond Hotel & Spa
 • 34 слики
 • Песочна плажа
 • 3 деца бесплатно сместување
 • Аква парк
 • Анимација
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Annabella Diamond Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Инчекум 25 км во Аланија и 110 км од аеродромот.

 • Сместување

  Вкупно 229 соби во главна зграда.

  Стандардни соби (30 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2лица).

  Фамилијарни соби (45 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со када, фен, клима уред, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, а потоа само вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под, Wi-Fi интернет конекција (се доплаќа) и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, доцни вечерни закуски, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 01:00, сладолед во одредени часови од денот, рибни À la Carte ресторани кои можат да се користат еднаш во текот на престојот со претходна резервација.

  Не е вклучено: сите увозни пијалоци, пијалоци во шише и лименка, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторан со морска храна и À la Carte ресторан со италијанска кујна, барови покрај базен и околу цел комплекс.

  Доктор, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е со доплата во сите делови од хотелот.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори и крпи на за плажа (со депозит) бесплатно. Приватни павилјони на плажа се достапни со претходна резервација и доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за возрасни и деца, 3 лизгалици, фитнес центар, турска бања, сауна, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг.  

  Со доплата: спортови на вода, масажа, билјард, Bella спа центар, билијард. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4 – 12 год, детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација