Annabella Park Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Annabella Park Hotel
 • 23 слики
 • Песочна плажа
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Annabella Park Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа инчекум на 20 км од Аланија и 100 км од аеродромот во Анталија. Хотелот е преку главната улица.

 • Сместување

  Вкупно 95 соби.

  • Стандардни Соби: (18 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лица).

  Сите соби се со приватни купатила со када, фен, клима, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци на пристигнување, потоа се надополнува само со вода), електричен бокал, сет за кафе и чак, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, доцни вечерни закуски, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, некои увозни пијалоци во лобито и баровите покрај базените, сладолед во одредени часови од денот, рибен À la Carte ресторан во Annabella Diamond Hotel со претходна резервација и еднаш за време на престој. Не е вклучено: сите други увозни пијалоци кои не се на мени, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, Steak À la Carte ресторан со претходна резервација и со доплата.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани, барови покрај базен и околу цел комплекс, Диско клуб. Доктор, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа на 300 м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири (со депозит) се бесплатни. Има тунел под патот помеѓу хотелот и плажата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца и тениски терени. Фитнес центар, турска бања, сауна, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг – во Annabella Diamond Hotel. Со доплата: спортови на вода, масажа, осветлување за тениските терени, часови по тенис, билијард. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови (Annabella Diamond Hotel). Мини клуб за деца од 04 – 12 год. (Annabella Diamond Hotel).

 • ЗАБЕЛЕШКА:

  Гостите од Annabella Park Hotel не може да го користат главниот ресторан во Annabella Diamond Hotel, но може да ги користат сите други содржини (лоби бар, снек бар, À la Carte ресторани, СПА центар, базени, плажа, диско, мини клуб, забавни програми, лизгалици, турска бања, сауна).

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација