Aria Resort & Spa Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Aria Resort & Spa Hotel
 • 40 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aria Resort & Spa Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 15 км од Аланија и 103 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 288 соби во две згради.

  • Стандардни соби (26м², една спална соба со француски кревет, еден единечен кревет, една софа, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Големи соби (36м², една голема спална со француски кревет + еден единечен + софа, едно купатило, макс. 4 возрасни лица).
  • Фамилијарни соби (52 м², две одвоени спални, едно купатило, макс. 4 лица).

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладне торта, кафе, чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00. часот, сладолед во определени часови, алкохолни и безалкохолни пијалоци во бар на плажа и бар на базен во период од 10.00-24.00.часот. À la Carte ресторан со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не се вклучени: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, Витамин бар, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, бар покрај базен и во лобито. Доктор, хемиско чистење, перење, изнајмување кола, чување деца дополнително се наплатуваат. Wi-Fi интернет конеција во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце, крпи за плажа се бесплатни. Има пристаниште на плажата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалки, фитнес соба, турска бања, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода на плажата, билијард, масажа и услуги во центарот за убавина дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот како и забава во вечерните часови. Мини детски клуб за деца од 04-12 години, мини диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација