Artemis Princess Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Artemis Princess Hotel
 • 32 слики
 • Песочна плажа
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Artemis Princess Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Обакој, на 4км од центарот на Аланија и на 120км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 194 соби во главната зграда и анекс зграда.

  • Стандардни Соби: една спална, едно купатило, макс.2+1 лица).
  • Фамилијарни Соби Тип 1: во анекс зграда (една спална, една дневна соба со софа, едно купатило, макс.3+1 лица).
  • Фамилијарни Соби Тип 2: во анекс зграда (две спални соби, една дневна соба, едно купатило, макс. 4+1 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима систем кој работи одреден број часови од деноноќието, телефон, мермерен под, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, ручек и вечера, попладне кафе, чај и колачи, сите локални алкохолни (ракија, вино, пиво, водка, џин) и безалкохолни пијалоци достапни од 10.30 до 23.30ч. Дополнително се наплаќаат: увозни пијалоци, други пијалоци кои што не се на менито, свежо цедени сокови, сладолед, пијалоци во Диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан, лоби бар, снек бар до базен. Не се служи храна и пијалоци на плажата. Доктор и сервис за перење дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет конекција во лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Гостите користат плажа која е на 200 метри од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се наплатуваат. (Не се служи храна и пијалоци на плажата). Само лежалките и чадорите за сонце покрај базенот се бесплатни. Пешкири на плажата не се користат.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, фитнес соба, турска бања и пинг понг. Спортови на вода, сауна, масажа и билјард, дополнително се наплаќаат. Двапати неделно има програма со турска вечер и стомачни танци.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација