Asia Beach Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Asia Beach Resort & Spa
 • 84 слики
 • За деца
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • 2 деца бесплатно
 • На плажа
 • Теретана и СПА
 • Во близина на центарот
 • Песочна плажа
 • Аква парк
 • Поволни цени
 • Наша препорака
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Фамилијарни

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Asia Beach Resort & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Обагол на 3 km од центарот на Аланија и 130 km од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 320 соби.

  Стандардни соби (28-41 m², една спална соба со француски кревет и еден единечен кревет, една софа, едно купатило, со или без балкон, макс. 3+1 лица).

  Фамилијарни соби со кревети на спрат (39m², една спална соба со француски кревет, помала соба одвоена со лизгачка врата со кревети на спрат за деца, едно купатило, макс. 3+1 лицa).

  Делукс апартмани со директен поглед на море (62 m², две спални соби – се минува низ главната спална за да се стигне до помалата спална за деца, едно купатило, со балкон, макс. 4+1).

  Selection апартман (58-74 m², две спални соби одвоени со врата, две купатила, со или без балкон, макс. 5+1 лица).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар (со вода и безалкохолни пијалаци се дополнува секој ден), електричен бокал, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ЛЦД ТВ и музички канали, бесплатна Wi-fi интернет конекција, со или без балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – 24 часа услуга за храна и пијалаци – шведска маса за појадок, ран и доцен појадок, ручек, вечера, попладне чај и кафе, доцна вечерна закуска, локални и стандардни увозни алкохолни и безакохолни пијалаци, сладолед во слаткарница, безалкохолни пијалаци и пиво во барот на плажа од 10.00-17.30ч.

  Не се вклучени: специјални увозни пијалаци, увозни пијалаци кои што не се на менито, свежо цедени сокови, специјални коктели, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација се со доплата, сите флаширани пијалаци, витамин бар, Лоби бар од 24:00 до 07:00 часот , пијалаци во диско бар.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани со турска и италијанска кујна, лоби бар, бар покрај безенот и на плажа.

  Не се вклучени: Доктор, чување деца, перење и пеглање алишта, телефон, факс, интернет катче, продавници, фризер, изнајмување кола.

  Бесплатна Wi-fi интернет конекција во целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа и делумно со карпи.

  Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.

  Има тунел под патот кој води до плажата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни со дел за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг, теретана.

  Со доплата се: спортови на вода, масажа и СПА & Wellness центар, билијард, компјутерски игри, куглање.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и на базенот, вечерен шоу програм. Мини клуб за деца од 4-12 год., детско игралиште и мини диско во вечерните часови.


 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација