Aska Bayview Resort

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Aska Bayview Resort
 • 25 слики
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aska Bayview Resort

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Инчекум на 25км од Аланија и на 95км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 173 соби во 3 блока.

  • Стандардни Соби: (22м², една спална, едно купатило, макс.2+1 лица).
  • Големи Соби: (26 м², една спална соба, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • 1 Соба за Хендикепирани лица

  Сите соби се со купатило со када или туш, фен, клима систем, мини бар (само вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, плочки на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина во текот на денот, вечера, полноќна супа, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00ч. À la Carte ресторан со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, сладолед во одредено време од денот. Дополнително се наплаќаат: увозни пијалоци, специјални вина, пијалоци во Диско, свежо цедени сокови, турско кафе, флаширани пијалоци, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – рибен ресторан, барови покрај базенот и околу хотелскиот комплекс. Доктор, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет катче, компјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет конекција е бесплатна во лоби.

 • Плажа

  Хотелска песочна плажа или со ситни камчиња и карпи. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, водена лизгалица, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски игралишта, пинг понг. Дополнително се наплаќаат: спортови на вода, Спа центар и центар за убавина, осветлување на тениските терени и компјутерски игри. Забавни програми, натпревари во текот на денот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год., игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација