Aslan City

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Aslan City
 • 38 слики
 • Песочна плажа
 • Центар на градот
 • Отворен базен
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Aslan City

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 125км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 115 соби во една зграда.

  • Стандардни соби (18 м², една спална и едно купатило, макс. 2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило и туш кабина и фен, систем за климатизација, мини бар (празен), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера. Локални алкохолни пијалоци (пиво, локално вино, водка, ракија) и безалкохолни пијалоци од 10 – 21ч. Не е вклучено: сите останати локални и увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, и сите пијалоци по 21ч, бар за закуски, храна и пијалоци во барот на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар на плажа (со доплата). Доктор на барање, услуга за перална, телефон, факс, изнајмување кола се со доплата. Интернетот е бесплатен во лобито на хотелот.

 • Плажа

  Гостите може да ја користат приватната хотелска плажа (на Клеопатра плажата) 150м од хотелот. Чадори за сонце, лежалки и крпи за на плажа се со доплата. Чадорите и лежалките на базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца. Со доплата: фитнес соба, турска бања, сауна, пилинг, масажа, игри на вода.

 • Веб страна на хотелот

Локација