Avena Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Avena Resort & Spa
 • 27 слики
 • Наша препорака
 • Во близина на центарот
 • Во близина на плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Avena Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Обакој на 125км од аеродромот во Анталија и на 2,5 км од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупno 185 соби.

  • Стандардни Соби: (40м², еден француски кревет + еден поединечен кревет и една софа, едно купатило, макс.3+1 лица).
  • Фамилијарни Соби: (44м², две одделни спални соби, едната со француски кревет, а другата со два поединечни кревети, едно купатило со џакузи, макс. 4+1 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, централен клима систем кој работи согласно временските услови, телефон, мини бар (вода и минерална вода се надополнува секојдневно), сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе или чај со колач, вечера, сладолед во одредено време од денот. Сите локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 10.00 до 24.00ч, само топлите напитоци во лоби барот се достапни 24 часа, безалкохолни и топли напитоци покрај снек-барот на плажа од 10.00 до 18.00ч. À la Carte рестораните се со претходна резервација, еднаш во текот на целиот престој. Не се вклучени: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, турско кафе, пакуван сладолед, повторно користење на A’la Carte ресторан, алкохолни пијалоци и пијалоци од лименки, флаширани пијалоци на барот на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: рибен, лоби бар, бар покрај базен и на плажа. Доктор, перална, фризер, телефон, факс, интернет катче, изнајмување возила, продавници дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет конекција бесплатна во лоби.

 • Плажа

  Приватна плажа со камчиња на 150м од хотелот (со премин до плажата). Лежалки, чадори за сонце и пешкири се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, водени лизгалици, фитнес центар, пинг понг, турска бања, сауна, одбојка на плажа не се наплаќаат. Соба со пареа, сауна, масажа, билјард и спортови на вода дополнително се наплаќаат. Лесни забавни програми во текот на денот, навечер шоу-програми. Мини клуб за деца од 4 до 12 години, игралиште во градината на хотелот, мини Диско, детско игралиште во хотелската градина.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација