Azura Deluxe Resort & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Azura Deluxe Resort & Spa
 • 31 слики
 • Песочна плажа
 • Бесплатно WiFi
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Фамилијарни
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Azura Deluxe Resort & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Инчекум на 22км од Аланија и 98км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 330 соби.

  • Делукс Соби: (30 - 32м², 1 спална со француски кревет + 1 единачен кревет, 1 купатило, макс.2+2лица).
  • Фамилијарни Соби: (50м², 2 спални соби одвоени со врата, 1 купатило, макс.4+1лица).

  Сите соби се со сопствени купатила со туш кабина, влечки, фен, клима, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, подоцна само вода и минерална вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, под од ламинат и балкон. WI-FI конекцијата во собите е бесплатна.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, закуски во текот на денот, закуски доцна навечер и ран појадок, диетална храна и храна за деца, полноќни закуски, локални алкохолни и безалкохолни пиајлоци од 10:00 – 24:00 часот, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цеден сок од портокал за време на појадокот, сладолед во одредено време, À la Carte ресторан бесплатно еднаш за време на престојот со претходна резервација. Не е вклучено: увозни пијалоци што не се на менито, турско кафе, сите флаширани пиајлоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, повторно користење на À la Carte ресторанот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса за, À la Carte ресторани – отомански – турска кујна, слаткарница, барови покрај базени и околку хотелотскиот комплекс, диско клуб. Доктор, перална и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет катче, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекцијата во целиот хотел е бесплатна.

 • Плажа

  Приватна песочна плажа и камчиња во вода и платформа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа се бесплатни. Павилјоните и лежалките на платформата се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес центар, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, турска бања, соба на пареа. Се доплаќа за: спортови на вода, масажи, СПА и Велнес центри, билјард, нуркање. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04 – 12 год., игротека, игри покрај базенот, мини кино, игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација