Bieno Club SVS Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Bieno Club SVS Hotel & Spa
 • 56 слики
 • Во близина на плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Bieno Club SVS Hotel & Spa

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Махмутлар на 140 км од аеродромот во Анталија и 13 км од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 241 соби во три блока.

  • Стандардни соби (17-24 м², една спална, едно купатило, макс. 2+2 лица).

  Сите соби се со приватно купатило со туш и бања, фен, систем за климатизација, телефон, мини бар (празен), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, керамички под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено од 10 – 24ч. шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, чај, кафе, вечера и вечерни закуски. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24ч. Во концептот не се вклучени увозни пијалоци, храна и пијалоци, после 24ч сите пијалоци во диско и витаминскиот бар, свежо цедени сокови, сладолед, услуга во соба, турско кафе, коктели.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, барови покрај базенот, лоби бар, диско клуб. Доктор на барање, фризер, перална, телефон, факс со доплата. Интернетот е со доплата.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Има тунел до плажата. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен со дел за деца, една лизгалка, пинг понг, фитнес, одбојка, турска бања. Со доплата: спортови на вода, сауна, масажа, билијард. Мини клуб за деца од 4 до 12 години. Бина за деца.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација