Bieno Club SVS Hotel & Spa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Bieno Club SVS Hotel & Spa
 • 23 слики
 • Во близина на плажа
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Дете до 11,99 - бесплатно сместување
 • Плажа со камчиња
 • Теретана

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Bieno Club SVS Hotel & Spa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Махмутлар, 140 km од аеродромот во Анталија и 13 km од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 253 соби во три блока.

  Стандардни соби (17 - 24 m², една спална соба со дупли кревет и еден единечен кревет, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (празен), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, керамички под и балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - од 10.00 - 23.00 часот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај, кафе, вечера и полноќна закуска. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот.

  Не е вклучено: увозни пијалоци, храна и пијалоци после 23 часот, сите пијалоци во диско и Витамин бар, свежо цедени сокови, сладолед, услуга во соба, турско кафе, коктели.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови покрај базен, лоби бар, диско клуб.

  Не е вклучено: Доктор на барање, фризер, перална, телефон, факс.

  WI-FI интернет конекцијата во областа на лобито е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, (има тунел под патот).

  Лежалки и чадори  за сонце се бесплатни.

  Крпи за плажа не се достапни.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени со детски базен, еден тобоган, пинг-понг, фитнес сала, одбојка на плажа, турска бања.

  Со доплата: спортови на вода, сауна, масажа, билијард.

  Мини клуб за деца од 4 - 12 години, детско игралиште.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација