Bilkay Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Bilkay Hotel
 • 9 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Bilkay Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Аланија покрај најпознатата плажа Клеопатра, 1 километар од центарот на градот и 120 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 60 соби.

  • Стандардни Соби: (15м², една спална, едно купатило, макс.2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (27м², две спални одделени со врата, едно купатило, макс.4 лица).

  Сите соби се со купатило, фен, клима, телефон, сателитска ТВ со музички канали мини бар (со доплата), керамички плочки на подот, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, локални алкохолни (пиво, вино, водка, џин) и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 22.00 часот. Не се вклучени: сите видови увозни пијалоци, свежо цедени сокови, храна и пијалок после 22.00 часот, турско кафе, услуга во соба и храна и пијалок на плажа.
  НАПОМЕНА- еден пијалок по лице е дозволен од барот со исклучок на вода.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, бар покрај базен, бар на плажа, снек бар. Доктор, хемиско, телефон, сеф, факс, интернет кафе, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет со доплата.

 • Плажа

  Песочна плажа на 70 м од хотелот. Лежаки и чадори за сонце со доплата. Има пат помеѓу хотелот и плажата. Гостите користат дел од Клеопатра плажата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца. Водени спортови со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Локација