Bin Billa

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Bin Billa
 • 14 слики
 • Во близина на плажа
 • Отворен базен

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Bin Billa

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Тосмур на 130 km од аеродромот  Анталија и 4,5 km од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 67 соби во една главна зграда.

  Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс.2+1).

  Големи соби (една поголема соба, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен за коса, сплит систем за климатизација, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, ручек, попладне торта, чај, кафе, вечера.

  Локални алкохолни (пиво, ракија, џин, водка, наливно вино) и безалкохолни пијалаци, од 10.00-23.00 часот.

  Не е вклучено: други локални пијалаци, увозни пијалаци, сите флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, сладолед, турско кафе, храна и пијалаци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, барови покрај базен и на плажа, диско.

  Не е вклучено: Доктор на барање, продавници, изнајмување кола.

  WI-FI е бесплатен во лоби.

 • Плажа

  Приватна плажа со камчиња на 150м од хотелот, има пат помеѓу хотелот и пажата.

  Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни.

  Крпите за плажа се доплаќаат.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, два тобогани, пинг понг се бесплатни.

  Спортовите на вода на плажа со доплата.

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • Спорт и забава
  • Сала за вежбање (Теретана)

Локација