Blue Star Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Blue Star Hotel
 • 25 слики
 • Бесплатно WiFi
 • Центар на градот
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • 2 деца бесплатно

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Blue Star Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 118км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 335 соби во две згради.

  • Стандардни соби (една спална и едно купатило, макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (една спална соба, една дневна, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сѐ Вклучено– шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна закуска, колачи и чај, вечера и полноќна супа. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 до 24ч. Барот на плажа работи од 10 до 17 30ч. со брза храна, безалкохолни пијалоци и пиво. Не е вклучено: увозни пијалоци и пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, сладолед, флаширани пијалоци, турско кафе и останати пијалоци после 24ч.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај, колачи, вечера, доцна вечера, локални безалкохолни и алкохолни пијалоци од 10 до 23ч., бар за закуски на плажа. Не е вклучено: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, луксузни локални и увозни вина, флаширани пијалоци, сладолед, турско кафе, пијалоци во диско клубот.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар на базен и на плажа. Доктор на барање, услуга за перење алишта, телефон, факс, интернет кафе, изнајмување кола се доплаќа. Интернет во хотелот е бесплатен.

 • Плажа

  Гостите може да користат приватна плажа (кКеопатра плажата е на 500м од хотелот), но чадорите за сонце и лежалките се доплаќаат. Чадорите за сонце и лежалките на базенот се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа секој ден од 9.30 до 17.30ч.

 • Спорт и забава

  Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, лизгалки, фитнес, пинг понг, одбојка. Доплата за: спортови на вода, турска бања, сауна, масажа и билијард. Забавен програм и мини клуб за деца од 4 до 11 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација