Club Dizalya

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Club Dizalya
 • 21 слики
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Плажа со камчиња
 • Теретана
 • На плажа

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Club Dizalya

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 331 соби во главна зграда и вили.

  • Стандардни Соби: (18м², една спална со брачен кревет + еден единечен кревет, купатило, макс.2+1 лица).
  • Економски Соби: (18м², една спална, купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (32м², две спални соби одделени со врата, купатило, макс.4 лица).
  • Вили Соби: (24м², лоцирани во бунгаловите, брачен кревет + 1 единечен кревет, купатило, макс. 3+1 лице).

  Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, клима сплит систем кој работи во зависност од временските услови, телефон, сеф (со доплата), мини бар (секојдневно се дополнува само со вода), плочки и ламинат на под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно кафе, чај и колачи, полноќни ужини, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 ч, бар на плажа од 10:00-18:00 со безалкохолни пијалоци и сладолед во одредени часови. Не се вклучени: увозни, специјални пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан – шведска маса, À la Carte ресторани - Ottoman and Mediterranean, бар во лоби, бар на базен, бар на плажа. Доктор на барање, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплаќа. WiFi е бесплатно во собите и целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за плажа со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода, турска бања, сауна, масажа, билијард се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација