Club Hotel Titan

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Club Hotel Titan
 • 19 слики
 • Во близина на плажа
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Club Hotel Titan

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар на 6км од Аланија и 150км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 161 соби.

  • Стандардни Соби: (21м², една спална соба со брачен кревет или два одвоени кревети, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (28м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица).
  • 2 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен, клима уред, телефон, мини бар (се полни при пристигнување со вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, плочки на подот и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна ужина. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10:00 – 24:00 часот, Beach Snack од 12.30 – 15.30 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, пијалоци во Диско клуб, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, наргиле, храна и пијалоци по 24:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар на плажа и на базен. Доктор, фризер, продавници, телефон, сеф на рецепција, изнајмување кола, чување деца, услуги за перење и хемиско чистење се со доплата. WI-FI интернет конекција во лоби е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, оддалечена на 100 метри од хотелот, лежалки и чадори се бесплатни. Пешкири на плажа со доплата. Подземен тунел до плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, одбојка на плажа, пинг понг, тениски терен. Масажа, спортови на вода, осветлување за тениски терени, школа за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 – 12 години, детско игралиште, Мини Диско во вечерните часови.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација