Club Mermaid Village

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Club Mermaid Village
 • 27 слики
 • Бесплатно WiFi на јавни површини
 • Аква парк
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Тениски терен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Club Mermaid Village

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Турклер на 16 км од Аланија и 110 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 212 соби во 5 блока.

  • Стандардни Соби: (28 м², 1 спална со француски кревет и 1 софа, 1 купатило, макс. 3+1 лица).
  • Фамилијарни Соби Соби: (50м², 1 спална соба, 1 дневна соба одвоена со врата, 1 купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се опремени со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (вода и минерална вода само при пристигнување), сеф (со доплата), сателитска ТВ со музички канали, под со плочки и балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневни закуски, вечера. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 10:00 – 23:00 часот, сладолед во одредено време од денот попладне, закуски на плажа од 10:00 -18:00 со брза храна, безалкохолни пијалоци. Со доплата: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, услуга во соба, свежо цедени сокови, турско кафе, сите видови коктели, À la Carte ресторан со претходна резервација и со доплата, сите пијалоци после 23:00 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторан со турска кујна, барови покрај базен и плажа. Доктор, фризер, продавници, телефон и факс, интернет кафе, изнајмување кола, чување деца, перална со доплата. WI – FI интернет конекција се наплаќа.

 • Плажа

  Приватна песочна и камчеста плажа на 600м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце бесплатно се користат. Пешкири за плажа со доплата. Има бесплатен превоз до плажа на секои 45 мин. 6 пати дневно. Исто така, има подземен тунел кој води до плажата.

 • Спорт и забава

  Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, 4 водни лизгалки, фитнес центар, турска бања, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа. Се доплаќа: сауна, соба на пареа, масажи, спортови на вода, осветлување на тениските терени и опрема, билјард. Мини клуб за деца 04-12 год., детско игралиште, мини диско навечер.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација