Concordia Celes Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Concordia Celes Hotel
 • 60 слики
 • Поволни цени
 • Затворен и отворен базен
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Плажа со камчиња
 • На плажа
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции . <br/> .hotel-description__container {<br/> max-width: 1220px;<br/> margin: 0 auto;<br/> font-family: 'Roboto', sans-serif;<br/

Инфо Concordia Celes Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски или преку емаил во некоја од нашите агнеции.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Окурчалар на 35 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 400 соби.

  Стандардни соби (24 м², една спална соба со француски кревет + еден единечен кревет, едно купатило, макс. 2+2лица, некои стандардни соби се со кревети на спрат).

  Јуниор апартман (35 м², една спална соба, едно купатило, макс. 3 лица).

  Фамилијарни соби (45 м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4+1 лице).

  Сите соби се со сопствено купатило со када, туш, фен за коса, централен систем за климатизација (работи според од временските услови), телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци се дополнува секој ден), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, тепих или ламинат, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни закуски, закуски касно навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 02.00 часот, мини бар со безалкохолни пијалоци што се полни секој ден, бар на плажа од 10.00 - 17.00 часот, сладолед во одредени часови.

  Не се вклучени: специјални увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса, барови низ хотелскиот комплекс. Доктор, чување деца, перење и хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI Интернет во лобито е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска плажа со камчиња. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни. Промена на крпи е со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базен за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, тениско игралиште, одбојка, одбојка на плажа и гимнастика.

  Со доплата: спортови на вода, спа центар, осветлување на тениските терени, масажа, билјард и компјутерски игри.

  Забавни програми преку ден, натпревари покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 3 - 12 години со дневни и вечерни програми.

 • Веб страна на хотелот

Информации за дестинацијата

Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.


Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација