Crystal Land of Paradise

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Crystal Land of Paradise
 • 25 слики
 • Аква парк
 • Анимација
 • Бесплатно WiFi
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Отворен базен
 • 2 деца бесплатно
 • Песочно-камчеста плажа
 • Теретана
 • На плажа

<br/><br/> .flex.flex-col.gap-y-6.rounded-lg.border.border-slate-200.p-3.text-sm.text-slate-500.lg\:p-6 {<br/> padding: 0;<br/> border: 0;<br/> }<br/><br/> .hotel-description {<br/> font-family: "Inter", sans-serif;<br/> column-count: 2;<br/> column-gap: 2rem;<br/> max-width: 1120px;<br/> margin: 2rem auto;<br/> }<br/> <br/> .hotel

Инфо Crystal Land of Paradise

 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Турклер, на 115 km од аеродромот во Анталија и на 20 km од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 230 соби во четири блока.

  Стандардни соби (20-25 m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 дете + бебе).

  Големи стандардни соби со кревет на спрат (20-25 m², една голема спална соба со дупли кревет и кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 деца + бебе).

  Фамилијарни соби (35-40 m², две спални одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица + бебе).

  Сите соби се со сопствено купатило со туш кабина, фен, влечки, клима, телефон, мини бар, сет за чај и кафе, сеф, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, ламинатен под и балкон.

 • Услуга

  Ultimate Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, чај, кафе и колачи во попладневните часови, полноќни закуски, детска и диететска храна во главниот ресторан.

  Локални и стандардни алкохолни и безалкохолни пијалаци до 24:00 часот, после 24:00 часот само локални алкохолни и безалкохолни пијалаци во лоби барот, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот. À la carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот, сладолед во одредено време.

  Не е вклучено: увозни пијалаци кои не се на менито, премиум увозни пијалаци, специјални вина, сите пијалаци во шише и лименки, коктели, свежо цедени сокови, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторан со турска кујна, лоби бар, барови покрај базенот и на плажа.

  Не е вклучено: Доктор, перење алишта, хемиско чистење, чување деца, изнајмување кола.

  Wi-Fi интернет е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг.

  Со доплата се: спортови на вода, масажа, центар за убавина.

  Забавни програми во текот на денот, натпревари покрај базенот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 год, детско игралиште и мини диско навечер.

   

   

 • Информации за дестинацијата

  Откријте сè што треба да знаете за оваа дестинација, вклучувајќи информации за патувања и повеќе. Кликнете овде за повеќе детали.

  Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација