Diamond Hill Resort Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Diamond Hill Resort Hotel
 • 28 слики
 • Во близина на плажа
 • Поволни цени
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • Дете до 12,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Diamond Hill Resort Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Тосмур на 4 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 298 соби.

  • Стандардни соби (32 м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет + фотелја на спуштање, едно купатило, макс. 3+1 лице)
  • Економски соби (32 м², една спална, едно купатило, високо приземје без балкон, макс 2+1 лице),
  • Големи соби (35 м², една спална со француски кревет + еден единечен + фотеља на спуштање + кауч, едно купатило, макс. 4+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централен систем за климатизација, телефон, мини бар (безалкохолни пијалоци, минерална вода и вода по пристигнување, потоа само вода се дополнува секојдневно), сеф, сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневно кафе и чај, доцна вечера, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед на пладне покрај базенот, бар на плажа од 10 – 18 часот за ужина, пиво и безлакохолни пијалоци, мини бар во собите. Не е вклучено: специјални увозни пијалоци, свежо цедени сокови, специјални коктели, пакуван сладоледи, À la Carte ресторани со претходна резервација, услуга во соба, пијалоци на Roof bar.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан – турска кујна, лоби, бар, бар на базен. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, шопинг, фризер, изнајмување кола се со доплата. Интернетот во лоби е бесплатен.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа на 95 метри од самиот хотел. Лежалки, чадори за сонце и крпа за плажа се бесплатни. Има тунел под патот за до плажата.

 • Спорт и забава

  Внатрешен и надворешен базен (затворен во летната сезона) со дел за деца, лизгалки, фитнес, турска бања, сауна, парна бања, одбојка, пинг-понг. Со доплата: игри на вода, соба за игри, масажа и велнес центарот. Забавни програми во текот на денот, различни натпревари покрај базенот и на плажа, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 4 – 12 год.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • Општо
  • Собна услуга
 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација