Eftalia Marin

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Eftalia Marin
 • 63 слики
 • Голем воден парк
 • Поволни цени
 • Лежалки и чадори бесплатно
 • За деца
 • Фамилијарни
 • Дете до 14,99 - бесплатно сместување
 • Отворен базен
 • Теретана
 • Теретана и СПА

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Eftalia Marin

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Турклер, 18км од центарот на Аланија и 4км од градот Конакли како и 100 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 682 соби во главната зграда.

  • Стандардни Соби: (28 м², 1 спална со француски кревет + еден единечен кревет, 1 купатило, макс. 2+1 лица).
  • Големи Соби: (32м², 1 поголема спална соба со еден француски кревет, еден единечен + софа, 1 купатило, макс. 3+1 лица).
  • Фамилијарни А Соби: (62 м², 2 спални соби одвоени со врата, 1 купатило, макс.4+1 лица).
  • Swim Up Соби: (25м², една спална со француски кревет + еден единечен кревет + софа, едно купатило, тераса со директен пристап на базен, макс.3+1 лице).
  • 5 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина и фен, централна клима уред која работи според временските услови, телефон, мини бар, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за време на појадокот, доцен појадок, ручек, вечера, утрински закуски, попладне чај, кафе, торти, полноќни закуски, сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10:00-24:00 часот, À la Carte ресторан со претходни резервации еднаш за време на престој, сладолед на баровите на базените. Со доплата: сите видови увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, пијалоци во диско (Ефталија остров), и сите алкохолни пијалоци на островот Ефталија.

 • Содржини

  Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани - турски, италијански, лоби бар, бар на базен, бар на плажа. Доктор, перална, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола со доплата. WI-Fi интернет конекцијата е бесплатна секаде на јавните места.

 • Плажа

  Приватна камчеста плажа на 400м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за за плажа се бесплатни. Шатл превоз до плажата секои 30 минути од 09:00 – 18:00 часот.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, Аква парк (островот Ефталиа), фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, осветлување на тениските терени, билјард, салони з аубавина, масажи. Дневна и вечерна анимација, натпреварувања, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години (Ефталија островот).

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца

Локација