EFTALIA SPLASH RESORT

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • EFTALIA SPLASH RESORT
 • 40 слики
 • Дете до 13,99 - бесплатно сместување

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо EFTALIA SPLASH RESORT

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Турклер на 18 км од Аланија и 100км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 290 соби.

  • Стандардни Соби: (28м², една спална со француски кревет и 1 единечен, едно купатило, макс.2+2 лица).
  • Големи Соби: (32м², една голема соба со француски кревет, 1 единечен кревет и 1 софа, 1 купатило, макс. 3+1 лица).
  • Фамилијарни Соби: 50м², две спални одвоени со врата, 1 купатило, макс.4+2 лица).
  • 3 Соби за Хендикепирани лица

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, централен клима систем кој работи согласно временските услови, телефон, мини бар (само вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински закуски, попладне чај, кафе, колачи, полноќна закуска, сите алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот, сладолед од барот покрај базен во одредено време. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сите пијалоци по 23.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, алкохолни пијалоци на островот Ефталија.

 • Содржини

  Главе ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани – турска и италијанска кујна, лоби бар, бар покрај базен и на плажа. Доктор, перење, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, изнајмување кола се со доплата. WI-FI интернет конекција на јавните места.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со ситни камчиња на 600м од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа на секој половина час во периодот од 09.00 – 18.00.

 • Спорт и забава

  Отворени базени за возрасни и деца, лизгалици на водам фитнес центар, турска бањ, сауна, пинг понг, тениски терен, кошарка, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениските терени, билијард, центар за убавина, масажа. Забавни програми (на островот Ефталија) во текот на денот, натпревари, шоу навечер. Мини клуб за деца од 4-12 год и Јуниор клуб од 13-16 год.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
  • Клуб за деца
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација