Elysee Beach Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Elysee Beach Hotel
 • 22 слики
 • Песочна плажа
 • Во близина на плажа
 • Центар на градот
 • Отворен базен

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Elysee Beach Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на Клеопатра плажата, 140км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 60 соби.

  • Стандардни соби (23 м², една спална и едно купатило, макс. 2+1 лице)

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, систем за климатизација, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска телевизија и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Полупансион – шведска маса за појадок и вечера. Не е вклучено: сите пијалоци за време на оброците, храна и пијалок на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар на безенот. Доктор на барање, перална, телефон, факс, изнајмување кола се со доплата. Интернетот е со доплата.

 • Плажа

  Гостите ја користат приватната плажа (на Клеопатра плажата), но лежалките и чадорите за сонце се доплаќаат. Чадорите за сонце и лежалките покрај базенот се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и деца, пинг понг, турска бања, сауна, фитнес, спортови на вода, масажа се со доплата.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација