Elysee Hotel

 1. Turcija
 2. Antalija
 3. Alanija
 • Elysee Hotel
 • 12 слики

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br/

Инфо Elysee Hotel

Подетални информации за хотелот како положба, сместување, услуга, плажа, содржини, спорт-забава може да најдете во текстот подолу. Доколку имате дополнителни прашања слободно контактирајте не телефонски на +38923238081 или преку емаил fibula@t.mk.
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 130км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 100 соби

  • Стандардни соби (една спална, едно купатило, макс 2+1 лице)

  Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, систем за климатизација, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, доцна ужина, колачи, чај и вечера. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 9 – 23 часот (пиво, ракија, водка, џин, вино, коњак). Не е вклучено: увозни пијалоци и пијалоци кои не се на менито, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, храна и пијалоци на плажа.

 • Содржини

  Главен ресторан, бар на базен. Доктор на барање, перална, телефон, факс, интернет, изнајмување кола се доплаќа дополнително.

 • Плажа

  Гостите ја користат приватната плажа од хотелот (на Кејкубат плажа). Лежалките и чадорите дополнително се плаќаат. Чадорите за сонце и лежалките покрај базенот во хотелот се бесплатни. Постои пат помеѓу хотелот и плажата.

 • Спорт и забава

  Надворешен базен за возрасни и дел за деца, лизгалки, пинг понг. Спортови на вода, масажа, билијард се наплаќаат дополнително.

 • Веб страна на хотелот

Содржини

 • За деца
  • Детско игралиште
 • Плажа
  • Лежалки за плажа

Локација